CyberFest
21-11-2023

W październiku i listopadzie bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Akademii Sieci CISCO Politechniki Świętokrzyskiej zorganizowanej przy współpracy z globalnym liderem technologii teleinformatycznych - firmą CISCO.

Spotkania miały na celu popularyzację wiedzy, zwiększanie świadomości i wymianę dobrych praktyk w obszarze cyberbezpieczeństwa wśród wszystkich użytkowników Internetu.

Wszystkie spotkania odbywały się on-line na platformie Webex. W spotkaniach uczestniczyły klasy: 1TL, 1TE, 1TH, 2TL, 2TI, 3LB, 3LA ,4TI.

Uczestnicy akcji podczaas zajęć online

Tematyka spotkań:

• 24.10.2023 - Wprowadzanie do cyberbezpieczeństwa.
  • 31.10.2023 - Przyszłość Jest Cyfrowa: strategie budowy i rozwoju kariery -czyli o mojej ścieżce w IT.
  • 7.11.2023 - Bezpieczeństwo w sieci: Kulisy pracy w SOC i CERT.
  • 14.11.2023 - Jak nie zostać cyberofiarą -wykrywanie luk bezpieczeństwa w systemach Windows i Linux.

Poza cotygodniowymi spotkaniami wszyscy uczestnicy mieli możliwość udziału w bezpłatnym kursie Wprowadzenie do Cyberbezpieczeństwa udostępnianym przez Cisco Networking Academy. Osoby, które ukończyły kurs z wynikiem minimum 70% otrzymały Cyfrową Odznakę CISCO do udostępnienia w mediach społecznościach.

• Marek Pułka

CyberFest - Fotogaleria