XXI Dni Języków Obcych w ŚCDN
01-12-2023

1 grudnia troje uczniów klasy 2LA: Kuba Domański, Maja Grabowska oraz Paulina Terczyńska wraz z nauczycielami języka angielskiego: Marzeną Kot i Pawłem Kisiel, wzięli udział w warsztatach języka angielskiego. Zostały one zorganizowane przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach w ramach obchodów Dni Języków Obcych. Zajęcia warsztatowe odbywały się w dwóch grupach, oddzielnie dla uczniów oraz ich opiekunów – nauczycieli języka angielskiego.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć między innymi w konkursie kulturoznawczym "Festivals in English Speaking Countries", ciekawych zajęciach warsztatowych dotyczących matury ustnej z języka angielskiego "Jak się przygotować do matury ustnej z języka angielskiego?", a także prelekcjach dotyczących kształcenia języka angielskiego w Stanach Zjednoczonych oraz programów wymiany uczniowskiej dla uczniów szkół średnich. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim między innymi przez:

• - Panią Amelię VanderLaan - Z-cę Konsula ds. Prasy, Kultury i Edukacji z Konsulatu Amerykańskiego w Krakowie,
  • - Panią Marię Brzostek – doradcę edukacyjnego w Konsulacie Amerykańskim w Krakowie,
  • - Panią Iwonę Rybak – wieloletnią trenerkę British Council,
  • - a także przez nauczycieli konsultantów ŚCDN: Panią Ewę Witczyńską oraz Pana Sławomira Sobockiego.

Uczestnicy warsztatów podczas zajęć

Program zajęć warsztatowych dla nauczycieli był również bardzo ciekawy i bogaty. Dotyczył między innymi motywacji w nauczaniu języków obcych, egzaminu maturalnego z języka angielskiego w formie ustnej, a także bogatego zasobu darmowych materiałów do nauczania języka angielskiego oferowanego przez Departament Stanu USA.

Tego typu zajęcia warsztatowe prowadzone w języku obcym to dla uczniów wspaniała okazja kontaktu z żywym językiem oraz okazja do przełamania barier i obaw związanych z komunikacją i posługiwaniem się językiem obcym. Dzisiejsze zajęcia warsztatowe dały również wymierne korzyści dla nauczycieli w postaci ciekawych pomysłów na pobudzenie motywacji u uczniów oraz innowacyjnych i nietypowych pomysłów na ćwiczenie sprawności mówienia w języku obcym.

Młodzież naszej szkoły wróciła z warsztatów bardzo zadowolona wraz z drobnymi upominkami, które otrzymała za udział w konkursie kulturoznawczym.

• Marzena Kot, Paweł Kisiel

XXI Dni Języków Obcych w ŚCDN - Fotogaleria