Spektakl profilaktyczny „Rodzinny dramat”
29-11-2023

Uczniowie klas I w dniu 29 listopada mieli możliwość uczestniczyć w spektaklu „Rodzinny dramat”, który przedstawia niecodzienną historię cenionego adwokata oraz jego nastoletniej córki Karoliny.

Ich życie wydaje się być bardzo poukładane, szczęśliwe i pełne rodzinnej miłości. Okazuje się jednak, że prawnik nadużywa alkoholu i środków psychoaktywnych, ukrywając ten fakt przed swoim dzieckiem. Ale Karolina to mądra nastolatka która wie, że jej ojciec jest uzależnionym człowiekiem, wymagającym pomocy a najprawdopodobniej natychmiastowej terapii. Pewnego wieczoru ojciec Karoliny zostaje wezwany na komisariat w sprawie jednego ze swoich klientów. W tej samej chwili córka prosi go o wyjazd do centrum handlowego w celu kupienia obiecanego, nowego telefonu. Stary smartphone w emocjach został przypadkowo zniszczony przez ojca podczas oglądania meczu. Gdy próbują wyjść z domu Karolina wyczuwa u ojca alkohol. Stanowczo zabrania mu prowadzić samochód, ale ten twardo podtrzymuje, że nie pił. W trakcie kłótni pomiędzy ojcem i córką adwokat ostatecznie przyznaje się do picia alkoholu. Jednak zamiast przeprosić córkę i zrezygnować z prowadzenia samochodu wręcza jej kluczyki i proponuje kierowanie autem. Zaskoczona i przerażona Karolina po kilku minutach rozmowy decyduje się zawieźć ojca do pracy, parę ulic dalej. Niestety to, co miało być prostą i szybką przejażdżką przerodziło się w najgorszą noc w ich życiu. Po drodze dochodzi do tragicznego wypadku w którym ginie przypadkowa kobieta. Jakie konsekwencje prawne czekają naszych bohaterów? Czy Karolina poradzi sobie z depresją, która pojawiła się u niej po tym tragicznym wydarzeniu? Czy rodzina przetrwa ten trudny czas?

Aktorzy podczas spektaklu pt. Dramat rodzinny

Na te pytania uczniowie znaleźli odpowiedź po obejrzeniu spektaklu „Rodzinny dramat”.

Uczniowie mieli możliwość doświadczyć podczas spektaklu także trudnych emocji jakie towarzyszom dzieciom wychowującym się w rodzinie z różnymi problemami: alkohol, inne środki uzależniające, przemoc, depresja, myśli samobójcze…

Przesłaniem tego spektaklu - wydarzenia jest przekonanie, że w każdej trudnej sytuacji należy szukać pomocy i zawsze w każdym środowisku są ludzie, którzy są gotowi tej pomocy udzielić.

• Małgorzata Wielińska

Spektakl profilaktyczny „Rodzinny dramat” - Fotogaleria