Rządowe finanse już dla nas niestraszne!
14-12-2023

W październiku 2023 roku Zarząd Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie podjął wyzwanie napisania wniosku o dofinansowanie ze środków „Programu aktywizacji młodzieży w samorządach województwa świętokrzyskiego - projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033". Udało się, 11.12.2023 Zarząd SU zamknął wszystkie rezultaty projektu z powodzeniem.

Młodzież z pomocą opiekunów samorządu napisała i zrealizowała główny cel wniosku „Poznaję swoje możliwości. Buduję pewność siebie z Konarskim”. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży Konarskiego, Konferencja i warsztaty w ramach projektu dotyczyły podniesienia poczucia własnej wartości (bycia asertywnym), opanowania umiejętności działania w grupie oraz tak popularnego dziś działania języka porozumienia bez przemocy.

Spotkanie z warsztatami w ramach Grantu wniosło dużo ciekawych pomysłów nie tylko do organizacji życia szkolnego, ale i w przyszłe życie dorosłe uczniów (a nawet zawodowe). Konarszczanie, chcą podzielić się zdobytą wiedzą z całą młodzieżą miasta Jędrzejów dnia 11.12.2023 r. rozdawali ulotki pt.: „Umiesz działać, działaj sprawniej”, które chociaż po krótce przedstawiały główne założenia warsztatów. Oby przyniosły tak obfite efekty jak w naszej szkolnej braci.

Uczestnicy projektu rozdają ulotki Uczestnicy projektu rozdają ulotki

Podsumowanie od opiekunów Samorządu Uczniowskiego Konarskiego: „Kochana młodzieży jesteście wspaniali. Nie zamykajcie się tylko w grach internetowych, czy innych aplikacjach … Możecie dużo zdziałać. Potencjał macie OGROMMNYYYY tylko wszystko w języku porozumienia bez przemocy. Trzymamy za Was kciuki – My pedagodzy”.

Przesłanie na koniec od uczniów Samorządu Uczniowskiego do młodzieży wszystkich szkół w Polsce: „Nasi rówieśnicy nie bójcie się pisać wniosków, projektów, grantów itp., działać, walczyć o swoje potrzeby. My daliśmy radę. Dacie i Wy. TO NAPRAWDĘ NIE JEST TAK STRASZNE, A EFEKTY MOGĄ BYĆ OGROMNE. My daliśmy radę pierwszy raz prawie sami z pomocą opiekunów SU. Za drugim razem damy radę już sami i WY też możecie. ŚWIAT NALEŻY DO NAS MŁODYCH – NIEZAPOMINAJCIE O JĘZYKU POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY” – Przewodniczący SU Konarskiego Dominik Stasiek.

TRZYMAMY KCIUKI. DZIAŁAJCIE. Jak coś piszcie na facebook-u.

» Nasza ulotka z poradami

• Magdalena Prusicka