Wspaniały Bal Studniówkowy uczniów „Konarskiego"
12-01-2024

"Bo coś w szaleństwach jest młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu”

Noc z 12 na 13 stycznia 2024 roku na zawsze pozostanie w pamięci uczniów klas 4A, 4B i 4C II Liceum Ogólnokształcącego oraz 5HR i 5I I Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, a także ich wychowawców i rodziców. W lokalu Impresja w Nagłowicach odbył się wtedy bal studniówkowy uczniów naszej szkoły.

Oficjalną część Studniówki rozpoczęła Pani Dyrektor szkoły Małgorzata Wojtasik, która przywitała gości i uczestników balu studniówkowego, składając wszystkim maturzystom życzenia niezapomnianej zabawy do białego rana i powodzenia na egzaminie maturalnym. Wiele ciepłych słów nasza młodzież otrzymała również od Starosty Powiatu Jędrzejowskiego Pana Pawła Faryny, a także od Pana Marcina Piszczka Burmistrza Miasta Jędrzejowa. Głos w imieniu rodziców zabrała Pani Magdalena Foremnik-Pilarz - Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego, życząc maturzystom nocy pełnej wspaniałych przeżyć i powodzenia na egzaminie maturalnym. W tym roku naszymi gośćmi byli również: pani Maria Barańska Wicestarosta Powiatu Jędrzejowskiego, Pan Marek Mentel – Przewodniczący Rady Powiatu Jędrzejowskiego, pani Renata Kawiorska – Sekretarz i Członek Zarządu Powiatu, pan Tomasz Puchrowicz - Członek Zarządu Powiatu, a także rodzice oraz media: TV Świętokrzyska, „Echo Dnia” i portal miasta Jędrzejów jedrzejow.info.

Najbardziej ujmującym momentem tej części uroczystości, były podziękowania i życzenia skierowane do wychowawców klas maturalnych: Pani Bożeny Smorąg, Pani Renaty Guździk, Pani Agnieszki Maciąg-Wojtanowskiej, Pana Artura Śliza i Pana Marcina Bieleckiego.

Po długo wyczekiwanych słowach Pani Dyrektor „Poloneza czas zacząć” w takt muzyki do reprezentacyjnego poloneza, który zachwycił bogactwem figur, elegancją i nieopisanym czarem, ruszyli przedstawiciele klas maturalnych, przygotowani przez Panią Renatę Guździk oraz Panią Bożenę Smorąg. Po polonezie pokazowym Klaudia Ciosek, Natalia Szota i Natalia Kowal umiliły gościom czas piosenkami: „Nic do stracenia” oraz „Przetańczę z tobą całą noc”. Była także niespodzianka urodzinowa, którą dla Pani Dyrektor Małgorzaty Wojtasik przygotowali uczniowie i rodzice, gdyż dzień studniówki 12 stycznia to również dzień urodzin Pani Dyrektor. Zaskoczona Jubilatka wysłuchała niekończącego się „Sto lat”, a potem na środek parkietu wjechał wspaniały tort urodzinowy.

Tradycyjnego poloneza natomiast maturzyści zatańczyli w dwóch turach. Pierwszą turę poprowadziła Pani Małgorzata Wojtasik, dyrektor szkoły z uczniem klasy 5I Miłoszem Twardowskim, drugą prowadzili Pani wicedyrektor Elżbieta Grad z uczniem klasy 4A Jakubem Srogą i Pani wicedyrektor Wioletta Bugajska z uczniem klasy 4B Wojciechem Kowalskim.

Tradycyjny polonez w  wykoniu uczniów i pań wicedyrektorek

Zgodnie z wieloletnią tradycją mieliśmy okazję świetnie się bawić w czasie wyborów Miss i Mistera Studniówki 2024. Tegoroczną Miss Studniówki została Magdalena Patyna z klasy 4B, natomiast Misterem Studniówki – Miłosz Twardowski z klasy 5I. I Wicemiss została Iga Hola z klasy 4C, a II Wicemiss – Karina Kania z klasy 5HR, natomiast I Wicemisterem został Wojciech Kowalski z klasy 4B, a II Wicemisterem Patryk Smorąg z klasy 5HR.

Bal trwał do wczesnych godzin porannych i był jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i wspaniały. Pozostanie na zawsze pozostanie w naszej pamięci!!!

» Film z "oficjalnej" części studniówki

» Studniówka - zabawa