Spotkanie edukacyjne na temat wirusa HPV
31-01-2024

31.01.24 w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne uczniów klas pierwszych.

Tematem przewodnim był wirus HPV i nowotwór szyjki macicy.

Nasza szkoła, już od kilku lat bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Wybierz życie – Pierwszy Krok.” W działaniach profilaktycznych dotyczących raka szyjki macicy najważniejsze są te z zakresu profilaktyki pierwotnej, wczesnego wykrywania i leczenia zmian przednowotworowych i raka.

Prowadząca spotkanie wraz z uczestnikami

Spotkanie prowadziła pani Katarzyna Majka z Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO w Kielcach. Uczniowie klasy 1LM i 1LB, którzy uczestniczyli w spotkaniu rozszerzyli wiedzę na temat wirusa HPV, jego transmisji i nowotworów. Z badań wynika, że wiedza nastolatków jest wybiórcza i niepełna. Na spotkaniu zostało rozwianych wiele mitów związanych z tym tematem, również ze szczepieniami.

Celem spotkania było zachęcenie uczniów do brania odpowiedzialności za zdrowie swoje i osób z najbliższego otoczenia.

• Marzena Magiera-Albin

Spotkanie edukacyjne na temat wirusa HPV - Fotogaleria