Wieczorek Poezji i Muzyki Różnych Języków: Podróż przez brzmienia i słowa
06-02-2024

6 lutego 2024 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym wieczorku poezji i muzyki, podczas którego utalentowani uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje artystyczne umiejętności. Wśród gości, którzy zgromadzili się, aby delektować się różnorodnością kultur i dźwięków, znaleźli się nie tylko nauczyciele języków obcych, języka polskiego, lecz także rodzice i dyrekcja szkoły, tworząc wspólnie wyjątkową atmosferę zjednoczenia społeczności szkolnej. To niezapomniane wydarzenie ukazało piękno sztuki w wielu wymiarach, dało okazję niepowtarzalnej podróży przez świat słów i melodii.

Wieczór otwarto piosenką Sanah "Nic dwa razy" w wykonaniu Natalii Szota. To symboliczne otwarcie wprowadziło zgromadzonych w świat polskiej poezji, pobudzając ciekawość i emocje.

Wśród polskich utworów znalazły się "Rozłączenie" Juliusza Słowackiego i "Miłość od pierwszego wejrzenia Wisławy Szymborskiej, które poruszyły tematy miłości i ludzkich losów. Polskie wiersze wyrecytowane przez Wiktorię Zatorską, Dominika Stasiaka i Gabrielę Kowalczyk, dodały osobisty akcent do tej międzynarodowej podróży artystycznej.

Uczniowie Maja Tomaszewska, Marcin Olesiński, Oliwia Ciosk przedstawili utwór w języku angielskim "When Love Arrives" Saray Kay i Phila Kaye, tworząc uniwersalny przekaz o miłości i życiu. W trakcie występu nasi artyści przekazywali nie tylko treści, ale i emocje, co sprawiło, że każde słowo utworu nabierało specjalnego znaczenia, a to zaowocowało niezwykle poruszającym wykonaniem.

Jednym z najbardziej pamiętnych momentów wieczoru był wyjątkowy występ Grzegorza Burzawy, który zaimponował publiczności wykonaniem utworu "Evermore" Josha Grobana. Jego interpretacja nie tylko olśniewała techniczną doskonałością, ale także wniosła głęboki ładunek emocjonalny. Grzegorz potrafił przenieść słuchaczy w inny wymiar za pomocą swojego głosu, nadając każdemu słowu i nucie osobisty wydźwięk.

Kolejne występy artystyczne przeniosły nas do Francji, gdzie Piotr Stępień recytując” Le Pont Mirabeau" Guillaume'a Apollinaire'a z powodzeniem podkreślił, że sztuka jest nie tylko formą wyrazu, ale również środkiem do przekazywania emocji i uczuć.

Alicja Długosz przedstawiła francuski wiersz "Une salade de baisers" , w którym autor zachęca do spróbowania sałatki przygotowanej z pocałunków: świeżych, delikatnych, słodkich.

Karol Lis zachwycił swoim wykonaniem piosenki "Et si tu n’existais pas" Joe Dassina. „A gdybyś nie istniała, wytłumacz mi, po co ja miałbym żyć? Byłbym tylko zagubionym punkcikiem, jakich wiele w tym świecie.”

Niemieckie brzmienie wniósł Bartosz Kozioł, recytując wiersz "Im Winter" Justina Kernera, przenosząc publiczność w zimowy krajobraz niemieckiej poezji.

Zbiorowe zdjęcie wykonawców

To wyjątkowe połączenie różnych języków, kultur i gatunków muzycznych stworzyło niezapomniane wrażenia. Wieczorek poezji i muzyki stał się miejscem spotkania różnorodności, zjednoczonej w miłości do sztuki. Wydarzenie to z pewnością pozostanie w pamięci uczestników, jako niezwykła podróż przez świat dźwięków i słów.

Oprawę multimedialną przygotował Kacper Koncewicz, a fotorelację z wydarzenia wykonał Michał Chrzanowski.

Organizatorami wieczorku były nauczycielki: p.Agnieszka Malec, p. Marzena Kot, p. Izabela Fatyga-Lato.

• Agnieszka Malec

Wieczorek Poezji i Muzyki Różnych Języków: Podróż przez brzmienia i słowa - Fotogaleria