Koncert Talentów w Konarskim
09-02-2024

Uczniowie Konarskiego to młodzież wszechstronnie uzdolniona. Tradycyjnie w ostatni dzień przed feriami członkowie Samorządu Uczniowskiego wspólnie z opiekunami zorganizowali Koncert Talentów, któremu przyświecało przesłanie "Człowiek, jak pąk niezakwitniętego kwiatu, a czas odkrywa ukryte. Płatek, za płatkiem, aż do rozkwitu". Wykonawcy rozkwitając podzielili się swoimi pasjami z całą społecznością szkolną, prezentując talenty wokalne, taneczne oraz instrumentalne.

Na naszej małej scenie zaprezentowali się:

• - Skiba Maja tancerka,
  • - Smędzik Maja wokalistka,
  • - Szymański Daniel saksofonista,
  • - Długosz Amelia wokalistka,
  • - Burzawa Grzegorz wokalista,
  • - Smerdzyński Maciej pianista,
  • - Stokowiec Aleksandra wokalistka,
  • - Golda Wojciech trębacz,
  • - Kęczkowski Wojciech wokalista,
  • - Gołdyn Szymon pianista,
  • - Adamczyk Mikołaj gitarzysta,
  • - Ryś Kacper gitarzysta,
  • - siostry Lipskie Maja i Julia tancerki.

Zbiorowe zdjęcie wszystkich wykonawców koncertu

Na koniec koncertu nastąpiła niespodzianka, nauczyciel pan Grzegorz Bełz zaśpiewał w duecie z uczniem Grzegorzem Burzawą piosenkę Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać".

W trakcie koncertu zagościł na naszej scenie pan Jan Przypkowski dyrektor Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, który wręczył podziękowania i upominki naszym szkolnym wolontariuszom akcji "Wakacje w muzeum".

Tradycją naszej szkoły jest dbanie o bezpieczeństwo uczniów nie tylko w szkole ale i podczas czasu wolnego. W związku z powyższym nie mogło zabraknąć pogadanki na temat bezpiecznych ferii, którą przeprowadzili w trakcie koncertu pani Beata Soboń Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie oraz pan Paweł Blicharski dzielnicowy. Prelekcja miała na celu przypomnieć młodzieży o zagrożeniach i konsekwencjach płynących z hejtu, cyberprzemocy, spożywania alkoholu i wszelkich innych środków odurzających.

Wszystkie występy były cudowne i porywające. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.

• Magdalena Prusicka