Wakacyjny Obóz Naukowy w Poroninie
16-07-2010

W ramach realizacji Projektu „Szkoła Kluczowych Kompetencji” uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie w okresie 08.07 -15.07.2010 uczestniczyli w Wakacyjnym Obozie Naukowym w miejscowości Poronin.

Podczas obozu uczniowie odbywali zajęcia merytoryczne z technologii informacyjnej w Zakopanem, których efektem końcowym była prezentacja pod hasłem. „Wspomnienia z obozu”. Po obowiązkowych lekcjach młodzież brała udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych. Nawet wieczorami nie było czasu na nudę,młodzież uczestniczyła w zorganizowanych rozgrywkach sportowych oraz dyskotekach. Wszyscy uczestnicy Wakacyjnego Obozie Naukowego otrzymali koszulki, czapki, plecaki oraz mp3.

Uczniowie zwiedzili m.in. Gubałówkę, Rusinową Polanę, Kaplicę na Jaszczurówce, Sarnią Skałę, Jaskinię Ku Dziurze, Dolinę Białego, Krupówki, kompleks skoczni narciarskich jak również korzystali z atrakcji Aqua Parku w Zakopanem.

Ciekawym akcentem była „posiada z góralem”, który przybliżył kulturę i tradycję regionu.. Uczestnicy mogli usłyszeć brzmienie regionalnych instrumentów oraz posłuchać góralskich opowieści.

Wyjazd był super! Czekamy na następny! :)

• Alicja Garus