Program upowszechniania strzelectwa
09-02-2024

W ramach programu upowszechniania strzelectwa realizowanego przez Akademicki Związek Sportowy na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki uczniowie klas trzecich liceum i czwartych technikum uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim.

Celem programu jest popularyzacja strzelania wśród młodzieży a przez to również upowszechnianie postaw pro obronnych oraz stworzenie warunków dla rozwoju talentów i zainteresowań sportowych w tym zakresie. Zajęcia prowadził instruktor strzelectwa sportowego Pan Sebastian Klimiuk w oparciu o nowoczesne technologie strzelnicy laserowej pozwalającej w sposób odzwierciedlający naturalne warunki przybliżyć młodzieży techniki strzeleckie oraz zapoznać ich z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią.

Uczestnicy warsztatów podczas zajęć z instruktorem

Pani dyrektor Małgorzata Wojtasik podpisała dwuletnie porozumienie z AZS na prowadzenie zajęć strzeleckich dzięki czemu nasza szkoła otrzyma stosowny certyfikat.

• Marcin Białek

Program upowszechniania strzelectwa - Fotogaleria