Konkursy i Olimpiady

Poznaj swoje prawa w pracy - etap regionalny konkursu
27-02-2024

W dniu 27 lutego 2024 r. w Kielcach odbył się regionalny etap ogólnopolskiego konkursu pod nazwą Poznaj swoje prawa w pracy, w którym wzięli udział laureaci etapów szkolnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowała Kinga Arabska z klasy 3TER i Natalia Herej z klasy 2THE.

Uczennica Kinga Arabska zajęła drugie miejsce i będzie reprezentować naszą szkołę na etapie centralnym w Warszawie, uzyskała możliwość studiowania w Akademii Nauk Stosowanych im. Prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz otrzymała upominek w postaci głośnika a Natalia Herej zajęła dalsze miejsce również punktowane. Obie nagrody ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach.

Nagrodzeni uczniowie wraz z organizatorami konkursu

Minister Edukacji i Nauki objął honorowym patronatem XI edycję konkursu organizowanego w roku szkolnym 2023/2024 przez Państwową Inspekcję Pracy.

Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego było udzielnie odpowiedzi na 35 pytań testowych, w tym 10 pytań o podwyższonym stopniu trudności, co oznacza pytania wielokrotnego wyboru, dotyczące wiedzy z zakresu prawa pracy i bhp oraz zagadnień dotyczących legalności zatrudniania. W tym etapie odbyły się również dogrywki co świadczy o wyrównanym poziomie konkursu.

Finał regionalnego konkursu pod nazwą „Poznaj swoje prawa w pracy” odbył się w auli Akademii Nauk Stosowanych im. Prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji za rok.

• Alicja Garus

Poznaj swoje prawa w pracy - etap regionalny konkursu - Fotogaleria