Konkursy i Olimpiady

04-03-2024

XII Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany cyklicznie przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademię Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach przebiegał w tym roku pod hasłem ZASTOSOWANIA SZTUCZNEJ INTELIGENCJI - SZANSE I ZAGROŻENIA.

W tegorocznej edycji tego wydarzenia udział wzięli uczniowie technikum informatycznego uczęszczający na zajęcia szkolnego koła informatycznego - Film & Fotografia, którzy wraz z opiekunem Markiem Pułką, odwiedzili kielecką uczelnię i skorzystali z przygotowanych dla nich zajęć w formie wykładów i prezentacji.

Tematyka zajęć:

• - PRAWNE ASPEKTY CYBERPRZESTĘPCZOŚCI – Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Kielcach oraz Wydział w Kielecach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości,
  • - SZTUCZNA INTELIGENCJA (AI). DOBRODZIEJSTWO, KATAKLIZM CZY PRZEJŚCIOWY KŁOPOT NASZEJ CYWILIZACJI – mgr Kamil Buliński (Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach),
  • - KIEDY NIE NARUSZAMY PRAW TWÓRCÓW? UŻYTEK I PRAWA AUTORSKIE W DOBIE AI – Ewelina Wojtczak, Agata Malicka – Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych,
  • - SZTUCZNA INTELIGENCJA – PRZYJACIEL CZY WRÓG CZŁOWIEKA - ks. dr Paweł Ścisłowicz (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach).

Laureaci konkursu wraz z opiekunami i organizatorami

W konkursie organizowanym w ramach wydarzenia, nasza szkołę reprezentował Michał Chrzanowski oraz Igor Żarski, którzy zajęli drugie miejsce za film dotyczący zastosowania sztucznej inteligencji. Film zaprezentowany został jako jedna z trzech najciekawszych prac. Uczniowie otrzymali dyplomy, wartościowe nagrody rzeczowe oraz voucher uprawniający do bezpłatnego zdania egzaminu ECDL IT Security w zakresie S3 IT Security.

Myślę, że sukces naszych uczniów zachęci innych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Gratulujemy!

Zobacz film »

• Marek Pułka

Kolejny sukces informatyków „Konarskiego” - Zastosowania sztucznej inteligencji - szanse i zagrożenia - Fotogaleria