Sport

15-03-2024

Już po raz trzeci w Zespole Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, zorganizowano Turniej w wyciskaniu wielokrotnym sztangi leżąc o puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny. Turniej uroczyście otworzył Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Jędrzejowie Janusz Adamczyk.

Do zawodów przystąpiło 5 szkół: ZS nr 2 w Jędrzejowie, ZS nr 1 w Jędrzejowie, I LO w Jędrzejowie, OSiW w Jędrzejowie, ZS w Sędziszowie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Dominik Stasiek kl. 3 TI, Wiktor Brożek kl. 3 TI, Paweł Domagała kl. 3 TI, Pakuła Wiktor kl. 1 TL, Jaszczyk Mateusz kl. 4 HE, Nowak Adrian kl. 3 HL, Koczaj Jakub kl. 3 HL, Zięba Wiktor kl. 3 HL.

Ich opiekunem był Robert Wójcik nauczyciel wychowania fizycznego.

W turnieju udział wzięło 64 zawodników. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został uczeń ZS nr 1 w Jędrzejowie Wiktor Brożek, który otrzymał pamiątkowy puchar i dyplom wręczony przez Starostę Jędrzejowskiego Pawła Farynę.

Najlepsi zawodnicy turnieju wraz z organizatorami

Klasyfikacja indywidualna przedstawiała się następująco:

1. Wiktor Brożek ZS nr 1 w Jędrzejowie, który wykonał 80 powtórzeń,
  2. Kacper Olszewski ZS nr 2 w Jędrzejowie, 70 powtórzeń,
  3. Bartosz Wieliński ZS nr 2 w Jędrzejowie, 69 powtórzeń.

Klasyfikacja drużynowa:

• 1 miejsce - ZS nr 2 w Jędrzejowie, 329p.
  • 2 miejsce - ZS nr 1 w Jędrzejowie, 314p.
  • 3 miejsce - I LO w Jędrzejowie, 234 p.
  • 4 miejsce - ZS w Sędziszowie, 215 p.
  • 5 miejsce - OSiW Jędrzejów, 200 p.

Zawody odbyły się w miłej i sportowej atmosferze, a przerwy między rundami wypełnione były akcentem muzycznym. Turniej zakończył się wręczeniem pamiątkowych pucharów i dyplomów przez Starostę Jędrzejowskiego Pawła Farynę oraz Dyrektora ZS nr 2 w Jędrzejowie Janusza Adamczyka.

• Robert Wójcik

Turniej w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny - Fotogaleria