Konkursy i Olimpiady

Finał konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy"
23-04-2024

23 kwietnia 2024 roku w siedzibie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się etap centralny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy. Konkurs jest elementem programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. W etapie tym wzięło udział 48 uczniów z całej Polski. W marcu każde województwo wyłoniło w etapie regionalnym trzech uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki.

Naszą szkołę i województwo świętokrzyskie reprezentowała Kinga Arabska z klasy 3TER oraz uczniowie ze Skarżyska Kamiennej i Staszowa. Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu centralnego było udzielenie odpowiedzi na pytania testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów dotyczących bhp oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej opracowanego przez Centralną Komisję Konkursową.Test wiedzy składał się z 50 pytań w tym z 20 pytań o podwyższonym poziomie trudności - odpowiedzi jednokrotnego oraz wielokrotnego wyboru. W Warszawie uczennicy towarzyszyły: dyrektor szkoły - Małgorzata Wojtasik oraz opiekun Alicja Garus.

Uczestnicy konkursu wraz z organizatorami i dyplomami

Po zmaganiach testowych wszyscy uczestnicy brali udział w pokazie przedstawionym w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie i ich opiekunowie obejrzeli film na ekranie pod kopułą Planetarium pt. „Rejs po niebie”. Jest to pokaz poświęcony gwiazdozbiorom, który przedstawiał różne konstelacje na niebie, poszukiwania życia na innych planetach oraz podróż w głąb ziemi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów za rok!

• Alicja Garus

Finał konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy" - Fotogaleria