„Radość najpiękniejszych dni…” - pożegnanie Absolwentów
26-04-2024

Dnia 26 kwietnia 2024 roku w Jędrzejowskim Centrum Kultury odbyła się Gala Złotych Laurów „Konarskiego” – uroczyste pożegnanie Absolwentów Zespołu Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas:

Pan Paweł Faryna, Starosta Powiatu Jędrzejowskiego, Pani Maria Barańska, Wicestarosta Powiatu Jędrzejowskiego, Pan Marek Mentel, Przewodniczący Rady Powiatu Jędrzejowskiego, Pan Marcin Piszczek, Burmistrz miasta i gminy Jędrzejów, Pan Tomasz Puchrowicz Członek Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego, Pan Doktor Dariusz Palacz, Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego, Akademii Nauk Stosowanych im. profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach, Pani Renata Kwas, Naczelnik wydziału edukacji, kultury i spraw społecznych, Pani Iwona Nowak, kierownik oddziału kuratorium oświaty w Jędrzejowie, Pan Sebastiana Sipa, Dyrektor Jędrzejowskiego Centrum Kultury a także Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Naszej Szkoły. Nie zabrakło mediów wojewódzkich i lokalnych.

W czasie Gali Pani Małgorzata Wojtasik, Dyrektor Szkoły, w swoim przemówieniu mówiła o pięknie wyzwań, jakie czekają nas życiu. Życzyła również pomyślności na egzaminie maturalnym. Następnie głos zabrali Pan Starosta – Paweł Faryna oraz Pani Iwona Nowak reprezentująca Pana Piotra Łojka, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Po przemówieniach nastąpiło przekazanie Sztandaru uczniom klas młodszych.

Kolejnym elementem uroczystości było uhonorowanie uczniów kończących Szkołę, Złotym Medalem Absolwenta oraz świadectwami z wyróżnieniem. Złoty Medal Absolwenta otrzymali:

Z Drugiego Liceum Ogólnokształcącego:

Z klasy 4A:

Szymon Grudzień średnia ocen 5,50, Wiktoria Sieradzka średnia ocen 5,19, Natalia Rosół średnia ocen 5,13, Natalia Kowal średnia ocen 5,0, Kinga Banasiewicz średnia ocen 5,0.

Z klasy 4C: Izabela Zyguła średnia ocen 5,56, Gabriela Michno średnia ocen 5,19, Oliwia Abramowicz średnia ocen 5,0, Dawid Pilarz średnia ocen 5,0, Aleksandra Rola średnia ocen 5,0.

Z Technikum nr 1:

Z klasy 5i: Miłosz Twardowski średnia ocen 5,26, Mateusz Łukasik średnia ocen 5,06, Kamil Śmigiel średnia ocen 5,03.

Absolwenci Konarskiego ze Medalami Złotego Absolwenta

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Z Drugiego Liceum Ogólnokształcącego:

Z klasy 4A: Julia Smorąg średnia ocen 4,81, Wiktoria Zatorska średnia ocen 4,81, Karol Szydłowski średnia ocen 4,75.

Z klasy 4B: Magdalena Patyna średnia ocen 4,81, Karolina Stefańczyk średnia ocen 4,75, Wojciech Kowalski średnia ocen 4,75.

Z klasy 4C: Milena Gębka średnia ocen 4,88, Natalia Grad średnia ocen 4,88, Iga Hola średnia ocen 4,81, Roksana Walczyńska średnia ocen 4,81, Natalia Bednarska średnia ocen 4,75.

Z Technikum numer 1:

Z klasy 5HR: Karolina Zuchowicz średnia ocen 4,87, Gabriela Suchenek średnia ocen 4,83, Paulina Mazur średnia ocen 4,80.

Z klasy 5i: Mateusz Wojaczek średnia ocen 4,84.

Rodzice wyróżnionych otrzymali Listy Gratulacyjne. Pani Dyrektor podziękowała także tym z Rodziców, którzy aktywnie działali na rzecz Szkoły.

Listy Gratulacyjne otrzymali:

Klasa 4A: Justyna i Bartosz Grudzień, Elżbieta i Jacek Sieradzcy, Olga i Arkadiusz Rosół, Dorota i Andrzej Kowal, Mariola i Tomasz Banasiewicz, Beata i Mariusz Smorąg, Iwona i Tomasz Zatorscy, Katarzyna i Grzegorz Szydłowscy.

Klasa 4B: Irena i Hubert Patyna, Anna i Mariusz Stefańczyk, Justyna i Rafał Kowalscy.

Klasa 4C: Anna i Mirosław Zyguła, Bożena i Robert Michno, Urszula i Wojciech Abramowicz, Magdalena i Marek Pilarz, Aldona i Włodzimierz Rola, Anna i Grzegorz Gębka, Katarzyna i Marcin Grad, Małgorzata i Rafał Hola, Dorota i Robert Walczyński, Edyta i Grzegorz Bednarscy.

Klasa 5HR: Justyna i Marek Suchenek, Mariola i Piotr Zuchowicz, Urszula i Paweł Mazur.

Klasa 5I: Justyna i Ireneusz Twardowscy, Marzena i Artur Łukasik, Beata i Jarosław Śmigiel, Krystyna i Mariusz Wojaczek.

Podziękowania za działalność na rzecz Szkoły z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Wojtasik otrzymali:

Jacek Gawęda, Wioletta Sroga, Irena Patyna, Magdalena Foremnik-Pilarz, Wioletta Kociełek, Ewa Wójcik, Karolina Płoszaj.

Następnie trójka naszych Absolwentów z klasy 5HR: Paulina Mazur, Albert Chabel, Gabriela Suchenek otrzymała Promesy Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach z rąk Doktora Dariusza Palacza, Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Kilka serdecznych słów i podziękowań skierowała do młodzieży Pani Magdalena Foremnik – Pilarz, Przewodnicząca Rady Rodziców. W imieniu Samorządu Uczniowskiego podziękowanie za pracę swoim starszym kolegom złożył Dominik Stasiek, przewodniczący SU.

Tym radosnym momentem zakończyła się oficjalna część Gali Złotych Laurów. Następnie scenę „przejęli” tegoroczni Absolwenci. Zaskoczyli wszystkich filmem, który w dowcipny sposób streszczał czas ich pobytu w szkole. Następnie złożyli podziękowania wręczając statuetki „Złoty Laur” władzom samorządowym i oświatowym oraz dyrektorowi JCK. Kolejne statuetki powędrowały w ręce Dyrekcji i Grona Pedagogicznego oraz pracowników Szkoły. Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie z Wychowawcami.

Klasy IV A – Panem Arturem Ślizem, Klasy IV B – Panią Bożeną Smorąg, Klasy IC C – Panią Agnieszką Maciąg–Wojtanowską, Klasy 5HR – Panią Renatą Guździk, Klasy 5I – Panem Marcinem Bieleckim.

Były to chwile pełne emocji i wzruszeń. Mamy nadzieję, że piosenka kończąca Galę stanie się mottem Naszych Absolwentów.

„Lubię, lubię wracać tam, gdzie byłem już…”

Uroczystość przygotowali: Maja Tomaszewska i Jakub Wasik, Magdalena Patyna, Miłosz Twardowski, Igor Żarski i Mikołaj Dębicki, Michał Chrzanowski, Karina Kania, Natalia Kowal, Grzegorz Burzawa pod kierunkiem pani Anny Sioi oraz pana Marka Pułki, oprawa muzyczna pan Grzegorz Bełz i zespół muzyczny w składzie: Klaudia Cieślińska, Natalia Szota, Karol Błaszkiewicz, Wojciech Golda, Katarzyna Golda.

• Anna Sioja