Uczniowie klas 3THL i 2LC z wizytą w Warszawie
26-04-2024

Dnia 26 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 3THL oraz 2LC wybrali się na krajoznawczo – turystyczną wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum "Świat Iluzji" gdzie mogliśmy poznać niezwykły interaktywny świat iluzji i złudzeń optycznych. Kosmiczny tunel pozwolił nam odczuć na własnej skórze co oznaczałby brak grawitacji. Mogliśmy wejść do Pokoju Amesa, który pozwala w mgnieniu oka zamienić się w olbrzyma, a Pokoje Luster i Matrix pomogły nam zrozumieć pojęcie nieskończoności.

Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta z przesympatyczną panią przewodnik, która w bardzo przystępny sposób przybliżyła nam historię warszawskiej Starówki. W trakcie spaceru udało nam się zobaczyć m.in. Rynek, Barbakan, kolumnę Zygmunta, Pomnik Powstania Warszawskiego, Plac Zamkowy, Pałac Prezydencki, a także być swiadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Uczestnicy wycieczki przed Pałacem Prezydenckim

Później mieliśmy przyjemność zobaczyć naszą stolicę z lotu ptaka! Widoki z tarasu trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki były naprawdę nieziemskie.

Na sam koniec został nam stadion PGE Narodowy (Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego). Zwiedzanie stadionu odbywało się z przewodnikiem. W ramach trasy "Piłkarskie emocje mieliśmy możliwość zwiedzić między innymi trybunę dolną, strefę zawodniczą, pomieszczenia odnowy biologicznej, a nawet zaprowadzono nas do sztani reprezentacji Polski.

Całą wycieczkę można uznać za bardzo udaną. Wróciliśmy do domów bardzo zadowoleni i pełni wrażeń!

• Oliwia Chaczyk

Uczniowie klas 3THL i 2LC z wizytą w Warszawie - Fotogaleria