Projekt „Feniks”
13-04-2010

Po raz kolejny uczestnicy projektu Feniks naszej szkoły udali się na zajęcia laboratoryjne z fizyki, które zorganizowane były w Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tym razem celem badań grupy były ładunki, prądy i magnesy. Uczniowie poznali podstawowe efekty związane z ładunkami statycznymi i poruszającymi się, wraz z własnościami magnetycznymi materii. Pogłębili również swoją wiedzę na temat podstawowej roli pola elektrycznego i magnetycznego w opisie powyżej wymienionych efektów oraz praw rządzących dynamiką oddziaływań elektromagnetycznych.

Po trzygodzinnych zajęciach laboratoryjnych całą grupą udaliśmy się na obiad, po którym czekały nas pokazy doświadczeń o tematyce „własności światła” przygotowanych przez kadrę naukową uniwersytetu. Można by długo opisywać ciekawostki fizyczne jakimi nas zyskiwano tego dnia na UJK w Kielcach, ale najlepiej przedstawią to fotografie.

• Magdalena Prusicka