Rekolekcje Wielkopostne
26-03-2014

W dniach 24 - 26 marca 2014 roku odbyły się Rekolekcje Wielkopostne w parafii Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie, na terenie której znajduje się nasza szkoła. W tym roku nauki rekolekcyjne dla młodzieży głosił Ojciec Ludwik ze zgromadzenia Księży Redemptorystów.

Cała szkoła wraz z gronem pedagogicznym była obecna na Mszach świętych, które w pierwszych dwóch dniach odprawił ksiądz Tomasz Prędotka, natomiast w ostatnim dniu rekolekcji Mszę świętą celebrował Ojciec Stanisław, który głosił nauki dla dorosłych. Piękne Słowo Boże wygłosił dla młodzieży naszej szkoły Ojciec Ludwik.

We wtorek, w drugi dzień rekolekcji młodzież naszej szkoły wraz z Panem Dyrektorem, Panią Katechetką Agnieszką Bugajską oraz Panią Jolantą Jakubczyk poprowadziła Drogę Krzyżową opartą na życiorysie Jana Pawła II.

W czasie Mszy świętej wszyscy chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby spełnić jeden z warunków odpustu zupełnego w trzecim dniu rekolekcji. Rekolekcje zakończyły się wieloma ciepłymi słowami, skierowanymi do całej społeczności szkolnej płynącymi zarówno od Ojca Ludwika, jak i Ojca Stanisława.

• ks. Tomasz Prędotka