Medal 50-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża dla naszej szkoły!
26-11-2008

Dnia 26 listopada 2008r. z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i medali instytucjom i osobom działającym na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy, Rejonowego Zarządu PCK, przewodniczący Rejonowej Rady HDK oraz honorowi dawcy krwi. Wśród nagrodzonych znalazły się: nasza szkoła – medal i dyplom odebrała pani wicedyrektor Elżbieta Grad oraz opiekun Szkolnego Koła PCK – Elżbieta Cichoń.

Od sześciu lat pełnoletni uczniowie ZSP Nr1 im. ks. St. Konarskiego poszerzają grono honorowych krwiodawców uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”. W bieżącym roku szkolnym już dwukrotnie wzięliśmy udział w zbiórce krwi oddając około 16 litrów tego bezcennego leku. Wszystkim młodym krwiodawcom dziękujemy i zachęcamy innych do przyłączenia się do Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi.

• Elżbieta Cichoń