Przedświąteczne akcje w „Konarskim”
06-12-2006

W związku ze zbliżającymi się świętami, Szkolne Koła PCK i Caritas działające w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jędrzejowie, zorganizowały wśród młodzieży szkolnej oraz klientów marketów: Lewiatan, Leader Price i Wafelek zbiórkę żywności i pieniędzy. Z zebranych w ten sposób środków przygotowano paczki świąteczne dla uczniów naszej szkoły i ich rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Z pomocy tej skorzystało 45 uczniów oraz 18 najbiedniejszych dzieci z parafii Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie, do której należy Szkoła Konarskiego.

Natomiast Samorząd Uczniowski zorganizował wśród młodzieży akcję mikołajkową dla wychowanków Domu Dziecka w Nagłowicach. Przedstawiciele uczniów osobiście wręczyli dzieciom zebrane zabawki i słodycze podczas wizyty w Nagłowicach. Zaprosiliśmy również dzieci „0” z Zespołu Szkół na spotkanie z Mikołajem, które dostarczyło najmłodszym niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Wszystkim dobroczyńcom dziękujemy!

• Agnieszka Bugajska, Elżbieta Cichoń, Izabela Fatyga-Lato