Lekcje o Funduszach Europejskich
26-10-2011

Wraz z początkiem roku szkolnego w pięciu województwach Polski Wschodniej ruszyły Lekcje o Funduszach Europejskich, których inicjatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Ideą projektu skierowanego do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu województw Polski Wschodniej jest przekazanie w przystępnej formie wiedzy o Funduszach Europejskich, a przede wszystkim o zrealizowanych z ich wykorzystaniem inwestycji i o zmianach, jakie zachodzą w tych regionach dzięki Programowi Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 (PO RPW).

Nasza szkoła również wzięła udział w tym projekcie. Lekcje odbyły się dnia 26 października w klasach 1E, 2E, 3E, 4E. Uczniowie z „Lekcji o Funduszach Europejskich” dowiedzieli się jakie są główne cele i założenia Programu Rozwój Polski Wschodniej, poznali Programy Operacyjne, podawali przykłady inwestycji zrealizowanych w naszym województwie ze środków unijnych a zwłaszcza z środków PRW. Następnie na podstawie otrzymanych komiksów o programach operacyjnych rozwiązali zadanie konkursowe a najlepsi otrzymali nagrody.

Koordynatorem akcji w szkole była Anna Krempińska, a w przeprowadzeniu lekcji pomogły: klasa 1E - Kot Sylwia, klasa 2E - Tabor Ilona, klasa 3E - Borowiec Małgorzata, klasa 4E - Prusek Sylwia.

W fotograficznym skrócie:

• Anna Krempińska