Lekcje europejskie
17-02-2010

Dnia 17.II.2010 r. na zaproszenie Szkolnego Klubu Europejskiego asystent posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego pan Paweł Garbuzik poprowadził w naszej szkole lekcje europejskie. Uczniowie klas 1E, 2T i 1I wzięli udział w wykładzie którego tematem była historia Unii Europejskiej oraz plany jej rozwoju w przyszłości. Wiedza zdobyta podczas tych zajęć z pewnością przyda się naszym uczniom na lekcjach wiedzy o społeczeństwie i historii.

Spotkania Europejskie to inicjatywa posła do Parlamentu Europejskiego dr Czesława Siekierskiego obejmująca cykl spotkań z mieszkańcami regionu małopolskiego i świętokrzyskiego. W ich trakcie poruszanych jest szereg rozmaitych zagadnień związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. W ramach spotkań europejskich formą o najszerszym zasięgu jest akcja "Europa dla młodzieży" w której i my wzięliśmy po raz kolejny udział. W większości powiatów towarzyszą jej olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej. Część spotkań odbywa się z osobistym udziałem posła Czesława Siekierskiego, natomiast pozostałe prowadzone są przez jego współpracowników, a także studentów wyższych lat interesujących się tematyką unijną oraz młodych pracowników naukowych.

• Anna Krempińska, Joanna Widomska