Konkursy i Olimpiady

"Wygraj swoje życie w Europie" - wyniki konkursu
29-05-2009

Dnia 26 maja rozstrzygnięty został konkurs wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowany już po raz piaty z inicjatywy posła Andrzeja Szejny dla młodzieży z naszego województwa. Dotychczas w poprzednich czterech edycjach wzięło udział ponad 2000 młodych ludzi. W tym roku należało napisać esej na temat : "Moje dorosłe życie obywatela Unii Europejskiej".

Jak mówią Organizatorzy konkursu, otrzymali oni ponad 600 prac konkursowych z czego nagrodzonych zostało 283 osoby,więc jak widać tylko połowa zgłoszonych prac została nagrodzona. Zwycięzcy wygrali: I miejsce-41 osób wycieczkę do Brukseli, II miejsce-51 osób Obóz Europejski w Sielpi, III miejsce- 191 osób otrzyma nagrody rzeczowe.

I my mamy się z czego cieszyć gdyż z naszej szkoły udział w konkursie wzięło 5 osób i aż czworo z nich zostało nagrodzonych.

Zwycięzcy konkursu z opiekunem Szkolnego Klubu Europejskiego

Oto szczęśliwcy:

Laureatka I miejsca: Diana Kowalczyk z klasy 3 te – wygrała wycieczkę do Brukseli na którą pojedzie w przyszłym roku szkolnym na przełomie września i października, będzie ona miała okazję z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz poznać jej stolicę.

Laureaci III miejsca: Katarzyna Felis i Maciej Butenko oboje z klasy 3 te oraz Agnieszka Kowal z klasy 1 te otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Diana Kowalczyk, 3 te

Katarzyna Felis, 3 te

Maciej Butenko, 3 te

Agnieszka Kowal, 1te

Szkolny Klub Europejski serdecznie gratuluje i zachęca do uczestnictwa w kolejnych konkursach . Informacje na temat konkursów znajdują się na tablicy ogłoszeń oraz u opiekuna klubu.

• Anna Krempińska