Międzynarodowa debata: „Europa Socjalna”
06-10-2007

6 października 2007 r. w Audytorium Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyła się międzynarodowa debata nt. "Europa Socjalna – szanse rozwoju regionów w Unii Europejskiej. Wyzwania dla województwa świętokrzyskiego”.

W debacie udział wzięli:

Miguel Angel Martinez – Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego/Hiszpania,

Mec. Andrzej Szejna – Poseł do Parlamentu Europejskiego/Polska, b. Wiceminister ds. Integracji Europejskiej,

Prof. Dariusz Rosati – Poseł do Parlamentu Europejskiego/Polska, b. Minister Spraw Zagranicznych RP,

Prof. Bogusław Liberadzki – Poseł do Parlamentu Europejskiego/Polska, b. Minister Transportu.

Uczestnikami debaty byli także posłowie na Sejm RP, działacze samorządowi i społeczni oraz młodzież województwa świętokrzyskiego. ZSP Nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego z Jędrzejowa reprezentowali uczniowie: Marta Sadowska, Roksana Małkowska, Artur Haja. Podczas debaty poruszano tematy związane min. z polityką zagraniczną prowadzoną przez Polskę, wykorzystaniem środków unijnych na lata 2007-2013, perspektywą wejścia Polski do strefy euro, z bieżącymi problemami regionu.

Udział w debacie pozwolił naszym uczniom poznać strategie rozwoju województwa z wykorzystaniem środków unijnych w najbliższych latach oraz porozmawiać z wieloma znakomitymi ludźmi działającymi na rzecz UE.

Marta Sadowska, prof. Dariusz Rosati, Roksana Małkowska, Artur Haja.

Uczestnicy debaty.

Miguel Angel Martinez – Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego podczas przemówienia.

Prof. Dariusz Rosati – Poseł do Parlamentu Europejskiego podczas przemówienia.

Roksana Małkowska, mec. Andrzej Szejna, Marta Sadowska.

Roksana Małkowska, Marta Sadowska, Miguel Angel Martinez, Artur Haja.

• Paulina Haja