Konkursy i Olimpiady

II miejsce w konkursie „Moja szkoła w Unii Europejskiej”
21-05-2007

Dnia 21 maja 2007 roku w siedzibie Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Kielcach wręczono nagrody najlepszym w V edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moja szkoła w Unii Europejskiej”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat Unii Europejskiej i zachęcenie do dyskusji nad wartościami kształtującymi współczesną Europę.

Drużyna składająca się z Elizy Radomskiej, Dominiki Paszty i Pawła Uramowskiego – absolwentów 3lh oraz opiekunki Małgorzaty Wojtasik zdobyła II miejsce w województwie. Przygotowali esej na temat:

„Za chwilę, poprzez nasze podpisy, narodzi się Wspólny Rynek i Euratom. Co to oznacza? Bardzo wiele. Przede wszystkim uroczyste potwierdzenie głębokiej solidarności 6 narodów, które tak często na przestrzeni dziejów, znajdowały się w przeciwstawnych obozach, występując jedne przeciwko drugim na polach walki, a które teraz się łączą i jednoczą, poprzez bogactwo ich różnorodności, w obronie tego samego ideału człowieczeństwa”. Jak rozwinęła się idea, o której mówił Paul Spajak w Rzymie 25 marca 1957 roku.

Oprócz okolicznościowych dyplomów uczniowie otrzymali dwutomową Wielką Encyklopedię Historii dla każdego członka drużyny oraz plecaki.

Zachęcamy młodzież naszej szkoły do brania udziału w takich konkursach.

• Małgorzata Wojtasik