"Ten, co kształci serca i umysły" - Dzień Edukacji Narodowej
11-10-2012

Ten, co kształci serca i umysły młode,

ten, co ścieżki życia pokoleń toruje,

tylko z kwiatu wdzięczności może mieć nagrodę,

tylko z postępków, których przykłady wskazuje.

Lecz nim życiem okazać będziemy to w stanie,

żyj nam przez długie lata,

przyjm nasze wyznanie, że miłość

się nie kończy, choć szkoły zakończą...

Tymi słowami 11 października rozpoczęliśmy w naszej szkole uroczystość zorganizowaną z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan dyrektor Władysław Równicki powitał wszystkich pracowników szkoły, kierując do nich słowa podziękowania i składając życzenia z okazji ich święta.

Nie zabrakło również ciepłych słów uznania od przewodniczącej ZNP pani Bożeny Smorąg, przewodniczącego Rady Rodziców pana Cezarego Terczyńskiego oraz od przedstawicieli całej społeczności uczniowskiej.

Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Dyrektora tym pracownikom, którzy w ostatnim czasie wyróżnili się wyjątkową pracowitością, oddaniem dla szkoły i osiągnięciami w dziedzinie nauczania. A byli to: Marcin Białek, Marcin Bielecki, Elżbieta Cichoń, Andrzej Fendrych, Alicja Garus, Elżbieta Grad, Bartosz Grudzień, Renata Guździk, Małgorzata Kasperek-Przybyła, Ewa Kosińska, Monika Kowalska, Katarzyna Krotla, Agnieszka Maciąg-Wojtanowska, Iwona Stankiewicz, Artur Śliz, Małgorzata Wojtasik, Małgorzata Kowalska, Roman Bukowski, Andrzej Szaleniec, Jacek Pańtak, Jarosław Lniak.

Nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty otrzymali: pan dyrektor Władysław Równicki oraz pani Anastazja Kośmider, a Starosta Jędrzejowski uhonorował nagrodą panie Barbarę Terczyńską i Wiolettę Bugajską. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał pan Włodzimierz Piasecki. Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Alicja Garus, Teresa Segieta i Barbara Terczyńska.

Bardzo ważną nagrodę za swą pracę i osiągnięcia otrzymała również pani wicedyrektor Elżbieta Grad, a jest to Nagroda Ministra Edukacji Narodowej.

W drugiej części uroczystości uczniowie zaprezentowali w humorystyczny sposób scenkę pt. „Długa przerwa”, przedstawiającą rozmowę kilku nauczycielek podczas przerwy w pokoju nauczycielskim. Dialog ten uatrakcyjniały piosenki w wykonaniu Szkolnego Zespołu Muzycznego.

W przygotowaniu uroczystości brali udział: Karolina Bakalarz, Ewelina Magiera, Monika Lis, Monika Skrzypiec, Aleksandra Żarnotal, Karolina Skowronek, Gabriel Kowalczyk, Małgorzata Cebulska, Martyna Kowal, Martyna Koziara, Magdalena Żołędzka, Radosław Suliga, Wojciech Chowaniec i Arkadiusz Wielgosz pod kierunkim pani Kariny Trzciny i pana Grzegorza Leśniewskiego.

• Karina Trzcina