Lekcja Europejska 3
14-04-2014

Już po raz trzeci W ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie zostały zorganizowane lekcje o Funduszach Europejskich. Uczniowie klas 1e,2e,3e podczas 45-minutowych zajęć dowiedzieli się, czym są Fundusze Europejskie i jak projekty realizowane przy wsparciu PO RPW wpływają na rozwój ich regionu. Lekcje zostały przeprowadzone w oparciu o dostarczony scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks przygodowy.

Każda lekcja zakończyła się konkursem. Uczniowie, którzy najszybciej rozwiązali zadania związane z tematyką Funduszy Europejskich, otrzymali drobne upominki.

Projekt realizowany jest w ramach promocji Programu Rozwój Polski Wschodniej. Jego celem jest przybliżenie młodzieży korzyści płynących ze współpracy z Unią Europejską.

Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową ilość uczestników. Do Lekcji zgłoszonych zostało ponad 9 tys. uczniów ze szkół gimnazjalnych i aż blisko 12 tys. z ponadgimnazjalnych. Inicjatywa cieszy się największym zainteresowaniem w województwie podkarpackim, z tego województwa wpłynęło aż 251 zgłoszeń.

• Anna Krempińska