Hotelarze na Targach Agrotravel
11-04-2014

W dniu 11 kwietnia 35-u uczestników projektu „Hotelarze przyszłości” wzięło udział w VI Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach. Jest to jedyna w swoim rodzaju impreza wystawiennicza ukierunkowana na produkty turystyki wiejskiej. Zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z ofertami i atrakcjami turystyki wiejskiej w poszczególnych regionach Polski.

Ofertę wypoczynku na wsi zaprezentowało ponad stu wystawców, reprezentujących większość polskich regionów. Uczniowie zostali zapoznani również z atrakcjami turystyki wiejskiej i agroturystyki w powiecie jędrzejowskim, który promowała m.in. Lokalna Grupa Działania GRYF. Na Targach można było skosztować wielu potraw kuchni regionalnych, znaleźć ręcznie wykonane pamiątki oraz kupić domowe przetwory, sery i wędliny przygotowane przez właścicieli gospodarstw agroturystycznych.

Pobyt na targach urozmaicały występy lokalnych kapel oraz pokazy rękodzieła ludowego. Dzięki temu wyjazdowi uczniowie mogli dowiedzieć się jak funkcjonują gospodarstwa agroturystyczne oraz jakie oczekiwania mają turyści w nich wypoczywający. W drodze powrotnej uczestnicy projektu zjedli obiad w restauracji „Magnolia”.

• Elżbieta Cichoń