Przedsiębiorca na rynku pracy
01-06-2011

W dniu 1 czerwca uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w Seminarium Powiatowym inaugurującym projekt „Przedsiębiorca społeczny na rynku pracy”. Projekt realizowany jest przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o. o. oraz Fundację „Regionalis”. Podczas spotkania omówiono następujące zagadnienia:

• Ekonomia społeczna w województwie świętokrzyskim,
  • Spółdzielczość socjalna: stan obecny i perspektywy rozwoju,
  • Sytuacja trzeciego sektora w województwie świętokrzyskim,
  • Dobre praktyki z zakresu przedsiębiorczości społecznej w powiecie jędrzejowskim.

Uczniowie otrzymali zaproszenie na cykl warsztatów, których celem jest promocja i zwiększenie wiedzy o ekonomii społecznej, procedury zakładania i funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej. Warsztaty odbędą się 17, 20, 21 czerwca 2011 r. w Jędrzejowie.

• Anna Białek-Wątor, Paulina Haja