Jesteśmy Najaktywniejszą Szkołą w Dniu Przedsiębiorczości 2007
10-09-2007

Nasza szkoła za udział w akcji "Dzień Przedsiębiorczości”, która przyjęła formę konkursu otrzymała wyróżnienie i zaszczytny tytuł,,Najaktywniejsza Szkoła w Dniu Przedsiębiorczości 2007”. 10 września br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości, podczas której wszyscy wyróżnieni otrzymali z rąk przewodniczącej Komitetu Honorowego "Dnia Przedsiębiorczości”, Ewy Juńczyk Ziomeckiej, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP statuetki. Znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie 22 szkół, wyłonionych z pośród 598, które 15 marca umożliwiły swoim uczniom udział w jednodniowych praktykach. W uroczystości uczestniczyli: Prezydent RP Lech Kaczyński, członkowie komitetu honorowego, dyrektorzy wyróżnionych szkół, koordynatorzy programu, uczniowie, 25 wyróżnionych firm i instytucji, które przyjęły najwięcej uczniów oraz zwycięzcy Konkursu na Najlepszy Fotoreportaż z odbytej praktyki.

Szkołę reprezentowali: dyrektor, Władysław Równicki, koordynator programu, Krystyna Władyka i przewodniczący Samorządu Szkolnego Mateusz Kwieciński. Najaktywniejszą instytucją z naszego województwa okazała się Wojewódzka Komenda Policji w Kielcach, która przyjęła m.in. 35 uczniów z „Konarskiego”. Pierwszym założeniem Komitetu Honorowego przy wyborze laureatów był podział na województwa. Najczęściej wskazywano jedną najaktywniejszą szkołę z danego województwa, kierowano się także ilością uczniów uczestniczących w programie oraz udziałem procentowym. Wybór najaktywniejszych firm i instytucji przebiegał analogicznie. Z każdego województwa typowano najczęściej jedno przedsiębiorstwo lub instytucję. Kierowano się ilością udostępnionych stanowisk oraz specyfiką danego miejsca pracy.

Skład Komitetu Honorowego:

Przewodnicząca: Ewa Juńczyk Ziomecka - Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Olaf Gajl - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Zbigniew Modrzewski - Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Roman Rewald - Przewodniczący Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce

Wszystkich, którzy chcą jeszcze raz przypomnieć sobie, jak przebiegał u nas "Dzień Przedsiębiorczości” odsyłamy do archiwum, natomiast o przebiegu akcji w Polsce i Gali Przedsiębiorczości można przeczytać na stronie Fundacji: www.junior.org.pl

Przed wejściem do Pałacu Prezydenckiego

Dyskusja przed galą

W oczekiwaniu na przybycie Prezydenta RP.

Wszystko odbywało się pod czujnym okiem fotoreporterów.

Członkowie Komitetu Honorowego, członkowie rządu i przedstawiciele Fundacji.

Dyrektor Władysław Równicki ze statuetką.

Ewa Juńczyk Ziomecka kieruje ciepłe słowa do zebranych.

Prezydent RP - Lech Kaczyński - patronujący akcji z powagą przedstawia zalety bycia przedsiębiorczym.

Pamiątkowe zdjęcie w towarzystwie naszych "pracodawców" z Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach.

Nasza delegacja z panią minister.

Po takim sukcesie wywiad dla mediów to normalna rzecz.

A teraz czas na małe "co nieco".

SPACERKIEM PO PAŁACU

Wiele marmurowych figur zdobi pałac.

Miło posiedzieć w ogrodzie zimowym.

To oczywiście Sala Rycerska.

Ostatnie spojrzenie na Pałac Prezydencki - jest co wspominać!

A to nasze trofeum!

• Krystyna Władyka