Dzień Ekonomisty w Konarskim
15-04-2014

Kim jest ekonomista? To przede wszystkim osoba zajmująca się ekonomią, finansami i statystyką.

15 kwietnia 2014r. już po raz kolejny odbył się Dzień Ekonomisty w Technikum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. W ramach obchodów Dnia Ekonomisty uczniowie wraz z opiekunami udali się do Urzędu Statystycznego i Narodowego Banku Polskiego w Kielcach.

Udział wzięły klasy: 1E,2E oraz 3E wraz z opiekunami: p. Anną Białek-Wątor, p. Anną Krempińską, p. Alicją Garus oraz z p. Aldoną Nawrot.

Przedstawiciele Urzędu Statystycznego przybliżyli uczniom działanie jednostki, jego strukturę organizacyjną oraz zakres zadań poszczególnych komórek organizacyjnych. Dowiedzieliśmy się, jak uzyskać numer REGON, który jest potrzebny przy zakładaniu działalności gospodarczej. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja, której tematem była przeprowadzona ankieta z mieszkańcami Kielc - "Co sądzą o działaniu Urzędu Statystycznego". Po prezentacji pracownicy Urzędu Statystycznego przeprowadzili konkurs wśród młodzieży, uczniowie otrzymali drobne upominki.

Następnie udaliśmy się do Narodowego Banku Polskiego, gdzie zobaczyliśmy film pt. "Śladami złotego", który był poświęcony historii pieniądza. Mieliśmy możliwość obejrzenia nowych monet kolekcjonerskich, poświęconych kanonizacji Jana Pawła II. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje Narodowy Bank Polski, jakie ma zadania. Uzyskaliśmy informacje na temat nowych banknotów.

Po zwiedzaniu NBP i Urzędu Statystycznego udaliśmy się do Galerii Echo, gdzie obejrzeliśmy film pt. "Niezgodna", który przyciągnął dużą uwagę młodzieży.

• Uczniowie klasy 2E