Konkursy i Olimpiady

„ALCHEMIK” 2014 rozstrzygnięty!
23-05-2014

Dnia 14 marca 2014 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2Lbh: Monika Chrzanowska, Sławomir Segieta oraz Mateusz Niedbalski. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 30 zadań testu jednokrotnego wyboru, a także udzielenie pisemnej odpowiedzi na pytanie opisowe. Konkurs organizowany jest od 2011 roku przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Celem Konkursu Chemicznego ALCHEMIK jest utrwalenie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

Znamy już wyniki tegorocznej edycji konkursu. Spośród naszych uczniów najlepiej ze zmaganiami „alchemicznymi” poradził sobie Sławomir Segieta uzyskując „złote” wyróżnienie za bardzo dobry wynik, natomiast Monika Chrzanowska uzyskała „srebrne” wyróżnienie.

Gratuluję i zachęcam do udziału w konkursach chemicznych w przyszłym roku szkolnym, ponieważ konkurs to nie tylko możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, ale również fajna rozrywka umysłowa.

Dyplomy i nagrody dla wyróżnionych zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym. Informacje o konkursie, regulamin i pytania z dotychczasowych edycji można znaleźć na stronie www.alchemik.suwikr.pl

• Elżbieta Grad