Stypendia starosty jędrzejowskiego
23-05-2014

23 maja 2014 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Starosty dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jędrzejowskiego za I semestr roku szkolnego 2013/2014. Wśród grona nagrodzonych znalazła się dwójka uczniów naszej szkoły: Dariusz Wachowicz z klasy 2E oraz Adrian Chrzanowski z klasy 2 L.

Stypendyści starosty jędrzejowskiego muszą należeć do uczniów wyróżniających się najwyższą średnią ocen, ale równie ważne jest ich zaangażowanie społeczne, koleżeńska postawa wobec innych, zwłaszcza słabiej radzących sobie z nauką, kolegów.

Symboliczne czeki wręczał uczniom starosta Edmund Kaczmarek oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Nawrot. Po części oficjalnej uroczystości Darek i Adrian mieli możliwość poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, ponieważ udzielili swojego pierwszego w życiu wywiadu reporterce z radia Kielce.

Oto krótkie sylwetki naszych wyróżnionych uczniów:

Dariusz Wachowicz - uczeń klasy 2 E sympatyczny, ambitny, towarzyski o bardzo wysokiej kulturze osobistej, osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce (średnia ocen 5,15, zachowanie wzorowe).

Brał udział w olimpiadzie ekonomicznej, Turnieju Wiedzy i Umiejętności handlowo-menadżerskich, Olimpiadzie Wiedzy o Bankach, w Konkursie Statystycznym, w którym uzyskał V miejsce w województwie. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły, bierze czynny udział w większości spektaklów szkolnych i akademiach okolicznościowych. Swój warsztat teatralny doskonali pod kierunkiem pana Ireneusza Ślusarczyka w Centrum Kultury w Jędrzejowie.

Darek kocha sport, zwłaszcza piłkę nożną, jest członkiem jędrzejowskiej ligi futsalu. W turnieju sportowym zorganizowanym z okazji Obchodów 10-lecia Nadania Imienia Szkole otrzymał statuetkę dla najlepszego bramkarza. Posiada liczne zainteresowania, chętnie i bezinteresownie pomaga koleżankom i kolegom.

Adrian Chrzanowski - uczeń klasy 1L miły, ambitny, towarzyski o bardzo wysokiej kulturze osobistej, osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce (średnia ocen 4,75, zachowanie wzorowe).

Jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym, aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły. Będąc młodym, początkującym aktorem o duszy artysty bierze udział w większości spektaklów szkolnych i akademiach okolicznościowych. Był konferansjerem podczas XXII Przeglądu Przedszkolnych Programów Artystycznych, współorganizował Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych w Centrum Kultury. Swój warsztat teatralny doskonali pod kierunkiem pana Ireneusza Ślusarczyka w Centrum Kultury.

Adrian kocha sport - uprawia piłkę nożną, piłkę siatkową oraz tenis stołowy. Jest aktywnym zawodnikiem klubu KS "Partyzant" Wodzisław, posiada także inne zainteresowania, z których na pierwszy plan wysuwa się motoryzacja, fotografia oraz podróże krajoznawcze. W życiu kieruje się maksymą: "Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do osiągnięcia celu, zdobędziesz wszystko, czego tylko zapragniesz".

• Anna Białek-Wątor, Jolanta Tompolska