Festiwal Piosenki Angielskiej w "Konarskim"
20-10-2010

Utalentowana muzycznie młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego dała muzyczny popis śpiewając znane angielskie i amerykańskie przeboje i porywając nimi zgromadzoną publiczność.

Marcin Mioduszewski z 3T poprowadził festiwal znakomicie, prowadząc rozmowy z gośćmi.

Gość specjalny - Wioletta Villas.

Festiwal Piosenki Angielskiej odbył się 20 października 2010 r. w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Poprowadzony został w zabawny sposób przez konferansjera oraz uczniów przebranych za zaproszone gwiazdy, którzy wspólnie zapowiadali uczestników, prowadząc przy tym zabawne rozmowy.

Jury w skupieniu słucha kolejnych występów.

Pierwsze miejsce wyśpiewał Piotr Zawierucha z kl. 3 lh piosenką „What a wonderful world”. Drugie miejsce zdobyła Kinga Dym z kl. 1 lh z piosenką „Use somebody”, a trzecie miejsce Katarzyna Ira z kl. 2 lep prezentując „My heart will go on”. Jury wyróżniło również występy Radosława Suligi z kl. 2 L, Małgorzaty Cebulskiej z kl. 1 lb oraz Łukasza Mroza z kl. 1 lp.

Występ Małgorzaty Cebulskiej z klasy 1lb.

Udany debiut Kingi Dym z klasy 1lh, która zdobyła drugie miejsce.

Piotr Zawierucha z klasy 3lh jednogłośnie wyśpiewał pierwszą nagrodę.

Katarzyna Ira z klasy 2 lh wywalczyła trzecie miejsce.

Debiut Łukasza Mroza z klasy 1 lp.

Radosław Suliga z klasy 2 L jak zwykle skupiony na wykonywanym utworze.

Młodzi artyści zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez wydawnictwa w postaci słowników, książek w języku angielskim, notatników i długopisów.

Piotr Kałka z klasy 3 T rozpalił publiczność żywiołowym występem podczas obrad jury. Paulina Patyna oraz Anna Balant zaprezentowały taniec nowoczesny.

Festiwal zorganizowali uczniowie trzeciej klasy technikum obsługi ruchu turystycznego, a koordynatorkami muzycznego święta były nauczycielki języka angielskiego ZSP nr 1: pani Agnieszka Malec i pani Ewelina Walczyńska.

• Agnieszka Malec, Ewelina Walczyńska