Obchody Dnia Edukacji Narodowej
19-10-2009

Tegoroczne obchody Święta Edukacji w naszej szkole miały inny niż zwykle charakter. Zamiast akademii szkolnej odbył się uroczysty obiad w lokalu dla wszystkich pracowników, po którym nastąpiła seria gorących życzeń i podziękowań od Dyrekcji, przedstawicieli Rady Rodziców, oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego i Samorządu Uczniowskiego, okraszonych pięknymi kwiatami i słodkościami.

Stałym punktem programu tego rodzaju uroczystości jest wręczenie Nagród Dyrektora dla najbardziej aktywnych i zasłużonych pracowników. W gronie tym znaleźli się: Paulina Haja, Elżbieta Cichoń, Izabela Fatyga-Lato, Andrzej Fendrych, Katarzyna Krotla, Magdalena Prusicka, Alicja Garus, Marcin Bielecki, Paweł Kisiel, Tomasz Chruściel, Sabina Chechelska, Monika Górska, Beata Kwapień, Ewa Staniak-Kurkowska, Agnieszka Bugajska, Anna Równicka, Katarzyna Szydłowska, Małgorzata Wojtasik, Małgorzata Wielińska, Dorota Paw, Anna Ostrowska, Włodzimierz Piasecki, Grzegorz Ryński, Teresa Segieta, Danuta Majewska, Grażyna Równicka, Elżbieta Gocał, Teresa Świderska, Małgorzata Nartowska, Małgorzata Kowalska, Bożena Lniak, Krystyna Gromada, Barbara Czarnecka, Grażyna Nawrot, Jarosław Lniak.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się na parkiet, którego do późnych godzin wieczornych nie pozwoliła opuścić wspaniała muzyka. Uwieńczeniem imprezy były wspólne śpiewy przy stole, co stworzyło atmosferę prawdziwej biesiady.

Poza szkolnymi obchodami Dnia Edukacji, miały jeszcze miejsce powiatowe obchody tego święta dn. 19 października b.r., w których to niemałą rolę odegrali nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Z rąk pana wicewojewody Piotra Żołądka i pani kurator Małgorzaty Muzoł srebrny medal za długoletnią służbę otrzymały: pani Barbara Błaszkiewicz i pani Anastazja Kośmider.

Nagrodę Kuratora za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej - pani wicedyrektor Elżbieta Grad, Nagrodę Starosty z rąk samego pana starosty Edmunda Kaczmarka odebrały: pani wicedyrektor Ewa Kosińska, pani Anastazja Kośmider, a Medalem Komisji Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej odznaczono panią wicedyrektor Ewę Kosińską.

Bardzo wzniosłym momentem uroczystości było ślubowanie nauczycieli mianowanych, wśród których znalazła się pani Izabela Fatyga-Lato. Nauczyciele ci z rąk pani kurator i pana starosty otrzymali akty nadania stopnia awansu zawodowego oraz akty ślubowania.

Punktem kulminacyjnym imprezy okazał się występ naszej młodzieży, który zachwycił wszystkich gości i rozbawił publiczność. Dowodem tego były gromkie brawa i nawiązywanie do talentu artystycznego naszych uczniów w przemówieniach zacnych osobistości.

Opiekunowie: pani Izabela Fatyga-Lato i pan Grzegorz Leśniewski byli dumni ze swych podopiecznych określanych mianem prawdziwych aktorów. A należą do nich: Paula Najberg, Wioletta Tasak, Elżbieta Kot, Ewelina Dziób, Renata Świrszcz, Hubert Radosz, Robert Cichy, Krystian Żelichowski i Radosław Suliga.

Przysłowiowym gwoździem programu było spontaniczne wykonanie piosenki „Dżemu” przez pana wicewojewodę i nasz zespół muzyczny.

• Izabela Fatyga-Lato