Dni Otwarte w "Konarskim"
09-04-2010

W dniach 8 i 9 kwietnia 2010r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie im. ks. St. Konarskiego zorganizowane zostały „Dni Otwarte” dla gimnazjalistów, które miały na celu zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły, kierunkami kształcenia, działalnością pozalekcyjną a także ogólną atmosferą panującą w naszej szkole. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie z Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Nr 1 w Jędrzejowie. Dużą grupą również odwiedzili nas gimnazjaliści z Mierzwina, Motkowic, Oksy, Nagłowic, Miąsowej, Sędziszowa, Wodzisławia, Złotnik, Słupi Jędrzejowskiej i Sobkowa. Część z nich przyjechała w formie zorganizowanej, część indywidualnie. W tym roku odwiedziła nas rekordowa liczba gimnazjalistów – ok. 800 osób.

Promocja szkoły miała charakter dwuetapowy. W pierwszej części bardziej oficjalnej gimnazjaliści spotkali się z dyrektorem szkoły Władysławem Równickim, który zapoznał ich z historią szkoły i z osiągnięciami naszych uczniów. Następnie Samorząd Uczniowski w swojej prezentacji przedstawił kierunki kształcenia oraz najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Kolejnym etapem było zwiedzanie szkoły.

W tym roku każdy kierunek kształcenia przygotował osobne stoisko, na którym sami uczniowie przekazywali swoim młodszym kolegom informację na temat przedmiotów nauczanych na danym kierunku i predyspozycji jakie powinien mieć uczeń chcący kształcić się w danym zawodzie, czy klasie. Odpowiadali również na wiele pytań gimnazjalistów prezentując przy okazji swoje uzdolnienia, zainteresowania i pasje. Stoiska wyglądały niezwykle i barwnie – każdy kierunek starał się jak najlepiej wyeksponować swoje walory – nie zabrakło prezentacji multimedialnych, pantomimy, symulacji rozprawy sądowej, wystawy fotograficznej czy koreczków z domowym smalcem.

Dni Otwarte uatrakcyjnił szkolny zespół muzyczny.

Mamy nadzieję, że dzięki podjętym przez nas działaniom wszyscy gimnazjaliści klas trzecich powiatu jędrzejowskiego poznali naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2010/2011.

W realizację promocji szkoły zaangażowanych było wielu nauczycieli i uczniów. Nad całością czuwała Dyrekcja ZSP nr 1 Elżbieta Grad i Władysław Równicki oraz zespól ds. Promocji i Rekrutacji: M. Wielińska, B. Terczyńska, B. Smorąg, K. Krotla, A. Śliz.

• Barbara Terczyńska, Małgorzata Wielińska