Pożegnanie absolwentów
30-04-2010

Dnia 30 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyła się uroczystość wręczenia świadectw absolwentom szkoły. Uroczystość tę zaszczycili swą obecnością pani Ewa Ptasznik wicestarosta powiatu jędrzejowskiego, pan Janusz Stankiewicz Naczelnik wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego i pan Łukasz Boratyński, przedstawiciel Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach.

Dyrektor szkoły pan Władysław Równicki w swoim przemówieniu podziękował wychowawcom i pedagogom za poniesiony trud wychowania i nauczania, a absolwentom życzył pomyślnych wyników na wszelkich egzaminach. Ciepłe słowa skierowała również do nauczycieli i absolwentów pani Ewa Ptasznik, wicestarosta powiatu jędrzejowskiego.

Podczas uroczystości zgodnie z tradycją szkoły uhonorowano najlepszych uczniów, którzy uzyskali średnią ocen na świadectwie minimum 5.0 medalem Złotego Absolwenta. Byli to: Katarzyna Felis, Dorota Musiał, Adam Piskorz, Monika Siedlecka, Anna Sipa, a świadectwa z wyróżnieniem wręczono ponadto uczniom: Monice Prusickiej, Renacie Kowalskiej i Marlenie Sternak. Absolwenci otrzymali z rąk pani Ewy Ptasznik, wicestarosty powiatu jędrzejowskiego i dyrektora szkoły Władysława Równickiego medale, nagrody i pamiątkowe dyplomy. Rodzicom tych uczniów wręczono listy gratulacyjne. Uhonorowano również uczniów za pracę na rzecz dobrego imienia szkoły oraz złożono podziękowania dla rodziców, którzy czynnie uczestniczyli w życiu szkoły.

W imieniu absolwentów podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli oraz wychowawców złożyła Katarzyna Kaczmarska. Do tych podziękowań i życzeń absolwenci i rodzice dołączyli piękne kwiaty. Ze strony młodszych kolegów pożegnała absolwentów Adrianna Kowalska, a Radosław Suliga wykonał dla nich swój popisowy utwór instrumentalny.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły wręczył Adamowi Piskorzowi medal laureata XV Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskiej i nagrodę rzeczową. Przedstawiciel Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach pan Łukasz Boratyński nagrodził absolwentów Marlenę Sternak i Igora Więckowskiego ufundowanym stypendium rektorskim.

W części artystycznej wystąpili absolwenci w koncercie wokalno-instrumentalnym: Ewelina Dziób, Renata Świrszcz, Robert Cichy i Krystian Żelichowski.

• Małgorzata Wojtasik