Otwarcie nowej hali sportowej
17-06-2010

Dnia 17 czerwca 2010 roku nastąpiło oficjalne otwarcie nowej hali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jędrzejowie. Nadszedł moment tak długo oczekiwany przez społeczność uczniowską i nauczycieli. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci i sercach wszystkich „przyjaciół szkoły”.

Uroczystość została poprzedzona Mszą Świętą w kościele Matki Bożej Łaskawej, którą koncelebrowali: ks. dziekan Jerzy Siwiec, ks. proboszcz parafii Matki Bożej Łaskawej Franciszek Piwowarczyk oraz księża katecheci ks. Marek Szymkiewicz, ks. Krzysztof Patrzałek, ks. Arkadiusz Borusiński.

W ten piękny czerwcowy dzień nastąpił uroczysty przemarsz młodzieży, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości ulicami miasta do nowego budynku hali. Pochód prowadził zespół mażonetkowy „Rytm” ze Skalbmierza. Uroczystego aktu przecięcia wstęgi dokonali: pan Mirosław Pawlak i pan Zbigniew Pacelt - posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pan Zdzisław Wrzałka – Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, pan Tadeusz Kowalczyk – Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, pani Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty, pan Marek Szczepanik – Dyrektor Departamentu Funduszy Strukturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, pan Jacek Kowalczyk – Dyrektor Departamentu Promocji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, pan Piotr Jaros – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jędrzejowskiego, pan Edmund Kaczmarek - Starosta Powiatu Jędrzejowskiego, pan Marek Wolski – Burmistrz Jędrzejowa, proboszcz parafii Matki Bożej Łaskawej ks. Franciszek Piwowarczyk, przedstawiciel wykonawcy obiektu, pan Władysław Równicki - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, pan Zdzisław Lendlewicz – Przewodniczący Rady Rodziców, Marta Tutaj - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 jako gospodarz obiektu serdecznie przywitał wszystkich przybyłych na tak ważne dla społeczności szkolnej, społeczności miasta i powiatu jędrzejowskiego wydarzenie oraz wyraził ogromną radość z otwarcia nowego obiektu Starosta Jędrzejowski pan Edmund Kaczmarek w swoim przemówieniu przedstawił etapy budowy hali oraz sposoby pozyskiwania środków finansowych na jej budowę.

Starosta Jędrzejowski i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 podziękowali wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do powstania tak pięknego obiektu sportowego honorując ich pięknymi albumami o szkole, wydanymi na tę uroczystość. Kolejno głos zabierali goście z zacnego audytorium, którzy wręczali upominki sportowe. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Marta Tutaj podziękowała Staroście panu Edmundowi Kaczmarkowi za podjęcie decyzji o budowie kompleksu sportowego.

Część artystyczną „Szkolne igrzyska czas zacząć” przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Małgorzaty Wojtasik, pani Iwony Stankiewicz i pana Grzegorza Leśniewskiego. W starożytnej scenerii powróciliśmy na chwilę do historii igrzysk. Na scenę zostały zaproszone boginie w pięknych sukniach, niosące koła olimpijskie, które wprowadziły w mury hali chęć zdrowej rywalizacji, siły, woli walki i zwycięstwa. Bardzo wzruszającym i podniosłym momentem uroczystości było wniesienie przez boginię i starożytnego sportowca ognia – symbolu wiecznie żywej tradycji igrzysk, który został przekazany Dyrektorowi szkoły. Następnie sportowcy uroczyście przyrzekli, że będą współzawodniczyć w oparciu o lojalizm i poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji, w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru naszej szkoły.

Uroczystość prowadzili nauczyciele naszej szkoły pani Wioletta Bugajska i pan Grzegorz Ryński.

Spełniły się marzenia młodzieży, nauczycieli i rodziców. Nowa hala sportowa będzie służyła wielu pokoleniom młodych ludzi.

• Małgorzata Wojtasik