Czytamy dzieciom…
14-06-2010

Już po raz trzeci członkowie szkolnego Koła Miłośników Teatru wraz z jego opiekunką Agnieszką Maciąg - Wojtanowską wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację ABCXXI –(do stycznia 2006 roku Fundacja ABCXXI - Program Zdrowia Emocjonalnego) - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Tym razem odwiedziliśmy dwa oddziały przedszkolne w Zespole Szkół. Dzięki uprzejmości Pań Wychowawczyń mogliśmy spędzić z maluchami kilka miłych chwil czytając im znane i lubiane bajki i baśnie.

Maluszki czekały na nas z niepokojem od samego rana. Członkinie koła: Monika Pawłowska oraz Agnieszka Wasik z klasy 2lb czytały dzieciom najpiękniejsze bajki, które dobrze pamiętamy z dzieciństwa. Czytanie bajek okazało się przyjemnością nie tylko dla naszych młodszych kolegów, ale również i dla nas.

Ta ogólnopolska akcja ma na celu uświadomienie społeczeństwu jak ogromne znaczenie ma głośne czytanie dzieciom bajek w ich rozwoju emocjonalnym oraz wyrobieniu u dorosłych nawyku codziennego czytania. W dobie wszechobecnego Internetu, telewizji oraz zaniedbywania czytania przez społeczeństwo polskie nasza akcja wydaje się byś słuszna i potrzebna.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska