IV Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych
16-03-2010

Dnia 16 marca 2010 roku członkowie Szkolnego Koła Miłośników Teatru wzięli udział w IV Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach przy ulicy Ściegiennego 2.  Mieliśmy okazję obejrzeć fragmenty znanych bajek i znakomitych powieści, takich jak: The Picture of Dorian Gray, Jekyll and Hyde, The Phantom of the Opera i wiele innych zaprezentowanych przez uczniów z województwa świętokrzyskiego.

Głównym celem imprezy było przełamanie barier językowych oraz zwiększenie wzajemnych możliwości komunikacyjnych wśród młodzieży Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pokazuje uczniom, że warto uczyć się języków.

Organizatorami przeglądu byli: Wydawnictwo MM Publications Polska, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska