KMT o Juliuszu Słowackim
17-09-2009

17 września 2009 roku w sali konferencyjnej odbyła się uroczysta akademia poświęcona życiu i twórczości Juliusza Słowackiego zorganizowana przez członków szkolnego Koła Miłośników Teatru w ramach obchodów Roku Juliusza Słowackiego. Był to montaż słowno-muzyczny pt. „Juliusz Słowacki” oparty na najsłynniejszych tekstach poety.

Uroczystość ta została zorganizowana w naszej szkole, by uczcić przypadające na rok 2009 dwie ważne rocznice: dwusetną rocznicę urodzin poety oraz sto sześćdziesiątą rocznicę śmierci. Uczniowie chcieli złożyć hołd wielkiemu poecie Juliuszowi Słowackiemu w roku ogłoszonego uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 9 stycznia 2009 roku Rokiem Juliusza Słowackiego.

Uroczystość w naszej szkole była chwilą wielkiej zadumy nad życiem i dziełem tego wielkiego poety, wielką powtórką z literatury romantycznej oraz okazją do przypomnienia sobie fragmentów słynnych utworów Juliusza Słowackiego.

Program przygotowali członkowie Szkolnego Koła Miłośników Teatru:

• Izabela Olszak klasa 4ib
  • Marcelina Zaręba klasa 4 ib
  • Anna Piątek klasa 4 ib
  • Michał Wnuk klasa 4ib
  • Tomasz Mularczyk klasa 4ib
  • Katarzyna Kaczmarska klasa 3lb
  • Sylwia Sędek klasa 3lb
  • oraz mgr Agnieszka Maciąg-Wojtanowska – opiekunka koła.
  • Agnieszka Maciąg - Wojtanowska