Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka dla przedszkolaków
01-06-2009

Dnia 1 czerwca 2009 roku naszą szkołę odwiedziły maluszki z Państwowego Przedszkola nr 1 w Jędrzejowie. Przybyły one na zaproszenie uczniów naszej szkoły, którzy chcieli w ten sposób uczcić przypadający na poniedziałek Międzynarodowy Dzień Dziecka. Była to nasza szkoła kolejna inicjatywa w ramach obchodów Roku Przedszkolaka, który przypada na ten rok szkolny.

W pierwszej części swojej wizyty nas dzieciaki w towarzystwie uczennic z klasy 2te zwiedzały naszą szkołę. Odwiedzały liczne pracownie, bibliotekę, Centrum Multimedialne, przyglądały się prowadzonym tam zajęciom i z przejęciem zadawały mnóstwo pytań dotyczących przedmiotów znajdujących się w salach lekcyjnych.
Maluchy odwiedziły również Dyrekcję naszej szkoły oraz Panią Pedagog. Największym powodzeniem cieszył się gabinet Pana Dyrektora mgr Władysława Równickiego, w którym mogły posiedzieć na dyrektorskim fotelu, poobserwować szkołę za pomocą szkolnego systemu kamer oglądały też pamiątki, jakie Pan Dyrektor i nasza szkoła dostali od odwiedzających nas gości.

Następnie na holu II piętra przedszkolaki obejrzały inscenizację baśni Charlesa Perraulta pt. „Czerwony Kapturek” przygotowaną przez członków szkolnego Koła Miłośników Teatru działającego w naszej szkole.

Przygotowania do tego przedsięwzięcia zajęły nam ponad tydzień i były okresem ciężkiej pracy, ale i wspaniałej zabawy.
Była to piękna opowieść o dziewczynce zwanej Czerwonym Kapturkiem, jej mamie i babci oraz o złym wilku i panu leśniczym. Spektakl miał uświadamiać dzieciom obecność niebezpiecznych sytuacji w ich życiu wynikających z łamania zakazów, próśb, przypomnień i ostrzeżeń rodziców oraz potrzebę bycia przezornym i rozważnym w kontaktach z nieznajomymi.

Istotną rolę w wystawianej bajce stanowiły dekoracje, stroje, rekwizyty i muzyka, dlatego dużo wcześniej zaprojektowaliśmy scenerię bajki: las, dróżkę biegnącą wśród drzew, krzewów i kwiatów, chatkę babci, domek Czerwonego Kapturka. W przygotowanie scenografii i zbieranie rekwizytów do przedstawienia było zaangażowanych wiele osób.

Nasz wysiłek został nagrodzony gromkimi brawami. Zachwytom i piskom nie było końca, ponieważ nasze przedstawienie bardzo podobało się maluchom.

Uczniów do przedstawienia przygotowali: opiekunka koła Pani Agnieszka Maciąg-Wojtanowska oraz nieoceniony opiekun chórku szkolnego Pan Grzegorz Leśniewski, któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy za fachową pomoc, zaangażowanie i miłą współpracę.

Po przedstawieniu nadszedł czas na niespodziankę! Dzieciaczki dostały słodkie prezenty ufundowane przez Pana Dyrektora mgr Władysława Równickiego.

Uczniowie biorący udział w przygotowaniu przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek” w dniu 1 czerwca 2009 roku:

SZKOLNE KOŁO MIŁOŚNIKÓW TEATRU:

Marlena Skalmierska – klasa 1lh - Czerwony Kapturek

Katarzyna Sołtys - klasa 1lh - Babcia

Kamila Trzcińska - klasa 1lh - Wilk

Olga Paszta – klasa 1lh - Mama

Paulina Ogórek- klasa 1lh - Narrator

Marta Jupowicz- klasa 1th - Pan leśniczy

Reżyseria:

Opiekunka Koła – mgr Agnieszka Maciąg-Wojtanowska

Muzyka:

Grzegorz Leśniewski, Renata Świrszcz – z klasy 2LB oraz Bartosz Rettinger z klasy 1lb

Scenografia:

Uczennice klasy 3tib: Marcelina Zaręba, Izabela Olszak, Anna Piątek; uczennice klasy 1th: Anna Wąwoźniak, Patrycja Hajduk, Dagmara Ślusarczyk, Klaudia Madej; uczennice klasy 1lb: Monika Pawłowska, Justyna Solecka, Paulina Kwapisz

Uczennice oprowadzające przedszkolaków:

Adrianna Kowalska - klasa 2te

Wioletta Kamińska – klasa 2te

Marta Tutaj – klasa 2 te

Ewa Chojnacka– klasa 2te

Marta Książek– klasa 2te

Monika Gajda– klasa 2te

Edyta Karkocha– klasa 2te

Aneta Waligórska –klasa 2te

Renata Krzysztofik – klasa 2te

Członkowie koła oraz jego opiekunka serdecznie dziękują tym wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego przedstawienia. Wielkie dzięki za pomoc w gromadzeniu rekwizytów: Ani, Izie, Marcelinie, dziewczynom z 1lb, 1lh, 1th, siostrzyczkom W. oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły, a w szczególności Panu Dyrektorowi ZSP Nr 1 mgr Władysławowi Równickiemu za to, iż umożliwił nam zorganizowanie tego przedsięwzięcia i pozwolił pokazać nasze talenty aktorskie przed wdzięczną publicznością przedszkolaków.

Najpierw maluchy zwiedzały naszą szkołę

Największym powodzeniem wśród maluchów cieszył się gabinet Pana Dyrektora

Do dyrektorskiego fotela ustawiały się długie kolejki

Nareszcie nadszedł czas na nasze przedstawienie