Konkursy i Olimpiady

Martyna i Patrycja najlepsze w Konkursie Wiedzy o Regionie Świętokrzyskim
07-03-2013

Dnia 7 marca 2013 r w Kielcach odbył się XIII Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Regionie Świętokrzyskim "Moja Mała Ojczyzna". Dwie uczennice z naszej szkoły: Martyna Kowal z klasy 2 lb i Patrycja Szymela z klasy 1 le zajęły w nim I miejsce.

Organizatorem konkursu jest III LO im. C.K. Norwida w Kielcach. Celem konkursu jest rozwinięcie zainteresowań Ziemią Świętokrzyską, jej tradycjami, kulturą, zabytkami, walorami turystycznymi i krajobrazowymi oraz kształtowanie wrażliwości ekologicznej.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część – eliminacje miały formę testu, składającego się z 40 pytań. Do finału weszło 5 drużyn reprezentujących szkoły z województwa świętokrzyskiego, które uzyskały w eliminacjach największą liczbę punktów.

1. Zespół Szkół im. St. Staszica w Staszowie - 36 pkt,

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu - 36 pkt,

3. VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach - 36 pkt,

4. ZSP Nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie - 35 pkt,

5. III LO im. C. K. Norwida w Kielcach - 34 pkt.

W drugiej części – w finale, 2- osobowe drużyny odpowiadały na pytania dotyczące znajomości regionu świętokrzyskiego w zakresie : kultury, historii, ochrony przyrody, atrakcji turystycznych oraz zagadnień ekologicznych. Jednym z punktów finału było rozpoznanie na slajdach ważnych zabytków, rezerwatów, pomników przyrody, gór, roślin i zwierząt naszego regionu. Uczennice naszej szkoły wykazały się znakomitą wiedzą o regionie świętokrzyskim. Należy nadmienić, iż w ubiegłym roku dwie uczennice z naszej szkoły - Magdalena Tutaj i Martyna Kowal- w finale tego samego konkursu również zajęły I miejsce.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Renata Guździk