Konkursy i Olimpiady

„Spotkanie ze słowem” - I Wojewódzki Konkurs Recytatorski
07-02-2013

W trosce o kulturę słowa Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zaproponował młodzieży szkolnej żywy kontakt z poezją i prozą polską, wierząc, że wzbogaci on oraz rozwinie uczniów naszego regionu. W tym celu organizuje I Wojewódzki Konkurs Recytatorski pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Muzoł. Konkurs prowadzony jest w drodze dwustopniowej eliminacji: etap szkolny i finał wojewódzki. W naszej szkole eliminacje szkolne odbyły się w dn. 7 lutego 2013r.

Chętni uczniowie prezentowali dwa utwory literatury polskiej - jeden utwór poetycki i fragment prozy. Recytatorzy wspaniale interpretowali deklamowane przez siebie teksty, dopełniając je własnymi emocjami, dlatego też zrobili ogromne wrażenie na zebranej publiczności i Szkolnej Komisji Konkursowej, która oceniała wykonawców według następujących kryteriów: dobór repertuaru, możliwości interpretacyjne uczestnika, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Do etapu wojewódzkiego wyłoniono trzech laureatów: Sylwię Wójcik z kl. 3lhe, Monikę Lis z kl. 2lh i Piotra Jagodzińskiego z kl. 3l, którzy 9 marca zaprezentują swe talenty w Kielcach.

• Izabela Fatyga-Lato