Bal studniówkowy II Liceum Ogólnokształcącego

wesela z nami zażywaj!

Skończymy o pianiu kura,

później już tylko............Matura!!!

W zimny styczniowy wieczór podgrzany gorącą atmosferą, tegoroczni maturzyści klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie przeżyli swój pierwszy, wielki bal w życiu.

Konferansjerzy - Martyna Baranek i Bartłomiej Wójcik powitali wszystkich przybyłych do „Dworu Stare Kotlice”, szczególnie zacnych gości w osobach: pana Mirosława Pawlaka – posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, pana Edmunda Kaczmarka – Starostę Jędrzejowskiego, pana Mariana Wnuka - Członka Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego, Dyrekcję Szkoły- pana Władysława Równickiego i panią Elżbietę Grad, Grono Pedagogiczne na czele z wychowawcami klas: panią Anastazją Kośmider, panią Elżbietą Cichoń, panią Sabiną Chechelską, panią Izabelą Fatygą-Lato, panią Agnieszką Malec i panem Pawłem Kisielem oraz rodziców, koleżanki i kolegów z klas: 3lp, 3ls, 3lb, 3lhe wraz z ich osobami towarzyszącymi.

Przytoczono historię szkolnej studniówki, po czym oddano głos Panu Dyrektorowi, który w swoim przemówieniu zaznaczył wzniosłość aktualnego wydarzenia i jego związek z powodzeniem na egzaminie maturalnym. Ciepłe słowa do abiturientów i pozytywne na temat szkoły wypowiedzieli również pan Mirosław Pawlak- poseł na Sejm RP i pan Edmund Kaczmarek- Starosta Jędrzejowski. Podziękowania i zaproszenie do zabawy skierowali przedstawiciele rodziców: pani Barbara Wójcik - przewodnicząca Komitetu Studniówkowego i pan Cezary Terczyński- przewodniczący Rady Rodziców.

Młodzież wszystkim gościom, Dyrekcji, Profesorom i rodzicom wręczyła w dowód wdzięczności kwiaty, a Pan Dyrektor wydał komendę do rozpoczęcia poloneza, którego poprowadził w parze z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego- Martyną Baranek, wiodąc uczniów klas 3ls i 3lhe. Na czele drugiego korowodu kroczyła Pani Dyrektor Elżbieta Grad w towarzystwie ucznia Konrada Kota, prowadząc klasy 3lp i 3lb.

O godzinie 22 uczestnicy balu obejrzeli program rozrywkowy zaprezentowany przez dziewczyny z kl. 3lb, które wykonały oryginalny „Taniec rajstopowy” oraz chłopców z kl. 3lp, którzy przedstawili scenkę kabaretową pt. „Matura Danse Macabre”.

Nastąpiły także eliminacje do Wyborów Miss i Mistera Studniówki. Jury męskie w składzie: Pan Dyrektor Władysław Równicki, Przewodniczący Rady Rodziców Cezary Terczyński oraz przedstawiciel gazety,,Echo Dnia” Przemysław Chechelski wytypowało 8 dziewcząt, natomiast jury damskie: Pani wice Dyrektor Elżbieta Grad, Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego Barbara Wójcik oraz pani profesor Bożena Smorąg wybrało 8 chłopców, na których każdy mógł oddać swój głos za pomocą specjalnych kolorowych karteczek. Werdykt przedstawił się następująco:

II wicemiss-Aleksandra Żarnotal

I wicemiss- Martyna Baranek

Miss Studniówki- Aleksandra Olesińska

II wice mister- Michał Kłek

I wice mister- Arkadiusz Szałowski

Mister Studniówki- Dawid Bartkiewicz

Tradycyjnie o północy trzecioklasiści wraz z rodzicami podziękowali za opiekę i trud edukacji Dyrekcji oraz wychowawcom, ofiarowując kosze słodyczy i dedykując utwory muzyczne.

Bal wedle życzenia konferansjerów, które wyrazili na początku studniówki „trwał do białego rana, osoby towarzyszące dotrzymały kroku, żaden nauczyciel nie stał z boku, nikogo podczas tańca nie zmorzył sen błogi i każdego nazajutrz bolały nogi”.

• Izabela Fatyga-Lato