Wschodni sąsiedzi z wizytą w naszej szkole
18-05-2012

Dnia 18 maja 2012 roku w naszej szkole gościli przedstawiciele Powiatu Berszadzkiego na Ukrainie. Powiat ten położony jest w obwodzie Winnickim w zachodniej części Ukrainy. Delegacja przybyła na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie w ramach współpracy pomiędzy tymi powiatami, która została nawiązana w 2005 roku. Gościli u nas między innymi: wicestarosta berszadzki, Pan Vadim Orkusz wraz z przedstawicielami powiatu. Przybyli goście zapoznali się z warunkami życia w powiecie jędrzejowskim, zwiedzili kilka miejscowych firm, a także poznali najważniejsze zabytki Jędrzejowa – Muzeum im. Przypkowskich i opactwo cystersów.

Wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, między innymi wicestarostą Januszem Grabkiem oraz Panem Januszem Stankiewiczem przybyli goście z Ukrainy zwiedzili również naszą szkołę. Gości przywitał Pan Dyrektor mgr Władysław Równicki. Nasi sąsiedzi mieli możliwość zwiedzić budynek szkoły, niektóre sale lekcyjne, pracownie językowe i komputerowe jak i zaplecze sportowe – nowoczesną halę sportową, siłownię. Szkoła wywarła na odwiedzających duże wrażenie, szczególnie obiekty sportowe i bogato wyposażone pracownie. Uwagę zwiedzających zwróciły również: wysoki stopień bezpieczeństwa w szkole (monitoring, identyfikatory) i bardzo dobry stan techniczny budynku.

W ramach umowy o współpracy pomiędzy powiatami planowana jest również szersza wymiana kulturalna i młodzieżowa, która może być szansą dla młodzieży naszej szkoły na wizytę na Ukrainie oraz na poznanie kultury i obyczajów naszych sąsiadów.

• Paweł Kisiel