"Rozstania nadszedł czas ..."
27-04-2012

W piękne, wiosenne południe 27 kwietnia, tegoroczni abiturienci zgromadzili się w hali sportowej naszej szkoły, by uroczyście zakończyć kolejny etap swojej edukacji. W towarzystwie Dyrekcji, Wychowawców, Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz Koleżanek i Kolegów, żegnali mury „Konarskiego”, w których przeżyli wiele niezapomnianych chwil.

Uroczystość rozpoczęła piosenka pt. „Nie liczę godzin i lat” w wykonaniu uczennicy Karoliny Gądek. Następnie wszystkich obecnych powitali konferansjerzy: Aleksandra Wiśniewska i Dawid Wożniak. W nastrój tego szczególnego święta wprowadził swoją przemową pan Dyrektor Władysław Równicki.

Obecnością i dobrym słowem zaszczycili nas również goście: pan Stanisław Nawrot- Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie oraz pani Mariz Arno-Montaniak - przewodnicząca francuskiego Stowarzyszenia „Pierwszy krok”, która osobiście podziękowała wszystkim uczniom, nauczycielom i Dyrekcji za pomoc w zbudowaniu w Togo „studni życia”.

Absolwenci przekazali młodszym kolegom sztandar szkoły, podziękowali wychowawcom i profesorom za przekazaną wiedzę oraz wsparcie w trudnych momentach, wręczając kwiaty i pamiątkowe foldery oraz ofiarowując muzyczne upominki w postaci piosenek: „To co dał nam świat” (Magdalena Żołędzka), „Ostatni raz z moją klasą” (Martyna Kowal). Wdzięczność poprzez swoją przedstawicielkę - panią Bożenę Lniak, wyrazili także rodzice maturzystów.

Wreszcie nadszedł czas, by uhonorować najlepszych! Wśród nich znaleźli się uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 i otrzymali medal „Złoty Absolwent” tj. Katarzyna Równicka oraz uczniowie ze średnią ocen minimum 4,75 i otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. W tym gronie znaleźli się: Marta Bała, Aleksandra Wiśniewska, Wioletta Lniak, Małgorzata Smorąg, Agnieszka Kowal, Marcelina Sędek, Angelika Siwiec, Martyna Siwiec, Karolina Słoma, Wioletta Łuszczek, Jolanta Piszczek, Milena Łataś. Rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

Oprócz sukcesów edukacyjnych, zostały również docenione i nagrodzone działania społeczne, artystyczne i sportowe. Rodzicom w tej kategorii wręczono pisemne podziękowania, a uczniom dyplomy i nagrody książkowe. Dwóch absolwentów tj. Dawid Woźniak i Adam Szwaczek, otrzymało z rąk pana Stanisława Nawrota - Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie oraz pana Dyrektora Władysława Równickiego indeksy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie Wydział Transportu i Informatyki z zaliczonym I i II semestrem w bloku informatyczno-matematycznym, w ramach realizacji programu Studium Kompetentnych Liderów Szkoły Kluczowych Kompetencji.

Nadszedł długo oczekiwany moment otrzymania świadectwa ukończenia szkoły. Zostały uroczyście wręczone na scenie wszystkim abiturientom Liceum Ogólnokształcącego i Technikum przez wychowawców klas.

W imieniu braci absolwenckiej przemówiła Patrycja Borto, a w imieniu młodszych kolegów pożegnał absolwentów Krzysztof Snoch, który jednocześnie zakończył część oficjalną uroczystości.

W części rozrywkowej został przedstawiony proces ewolucji istoty szkolnej, od embrionu intelektualnego, poprzez stułbię przedszkolną, pierwotniaka szkolnego, kameleona szkolnego, wyżeracza szkolnego, aż do abiturienta- maturzysty. Program zakłóciło wtargnięcie szalonego naukowca, który starał się przekonać obecnych o negatywnym wpływie szkoły na organizm ucznia.

Uroczystość została przygotowana przez absolwentów z klas: 4i, 3lb i 3lh pod opieką polonistki pani Izabeli Fatygi-Lato, o oprawę muzyczną zadbał Szkolny Zespół Muzyczny z opiekunem panem Grzegorzem Leśniewskim.

• Izabela Fatyga-Lato