Stypendia starosty jędrzejowskiego
11-01-2012

11 stycznia 2012 roku starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek wręczył po raz kolejny stypendia dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jędrzejowskiego. Stypendia w wysokości 500 zł są przyznawane uczniowi na jeden semestr roku szkolnego od 2005 roku. Aby otrzymać stypendium starosty należało legitymować się najwyższą średnią ocen, posiadać szczególne uzdolnienia w jakiejś dziedzinie, być laureatem olimpiad i konkursów. Dodatkowo wyróżnieni uczniowie są koleżeńscy, wspierają innych, służą pomocą osobom starszym i niepełnosprawnym, udzielają się społecznie, aktywnie uczestniczą w różnych akcjach organizowanych przez szkołę.

W edycji stypendiów starosty na pierwszy semestr roku szkolnego 2011/2012 wyróżnionych zostało dziewięcioro uczniów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest powiat jędrzejowski.

"Chcemy, aby te skromne stypendia były formą zachęty do pracy dla was" – mówił starosta jędrzejowski zwracając się do stypendystów. "Jako samorząd staramy się zapewniać wam jak najlepsze warunki do nauki w szkołach. Wy, poprzez swoją pracę, budujecie nadzieję na lepszą jakość życia w przyszłości na ziemi jędrzejowskiej."

Wśród nagrodzonych znalazła się dwójka uczniów naszej szkoły: Katarzyna Równicka – uczennica klasy III Lb II Liceum Ogólnokształcącego ze średnią ocen 5,1 która w poprzednim roku szkolnym również otrzymała to wyróżnienie oraz Paweł Sosnowski – uczeń klasy III E Technikum nr 1 ze średnią ocen 4,85.

Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek wręczył symboliczne czeki stypendystom, którzy przybyli na uroczystość wręczenia stypendiów w towarzystwie dyrektora szkoły Władysława Równickiego, wychowawców: Elżbiety Grad i Anny Krempińskiej oraz rodziców. W uroczystości wzięli udział także wicestarosta Janusz Grabek oraz naczelnik Wydziału Edukacji w starostwie Stanisław Nawrot.

Naszym stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Katarzyna Równicka – uczennica klasy III Lb

Paweł Sosnowski – uczeń klasy III E