Ratujmy Bartka!
08-12-2011

W listopadzie 2011 r. Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody pod kierunkiem Bożeny Smorąg przystąpiło do Akcji ratowania Dębu Bartka znajdującego się na terenie gminy Zagnańsk i zbierania funduszy koniecznych do utrzymania drzewa przy życiu. Akcję zorganizowała Fundacja „Odzyskaj Środowisko” z siedzibą w Kielcach na podstawie decyzji Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Zgodnie z regulaminem wśród członków koła LOP wyznaczono wolontariuszy do przeprowadzenia zbiórki funduszy. Zostali nimi uczniowie klasy 1lb Martyna Kowal, Aleksandra Chatys, Łukasz Kowalczyk oraz Rafał Krzysztofik.

Aby zapoznać społeczność uczniowską z celem akcji w szkole przeprowadzony został apel, a uczniowie Mateusz Bańbura i Łukasz Bugaj w formie prezentacji multimedialnej przedstawili historię Dębu oraz planowany sposób jego zabezpieczenia przed złamaniem. Przygotowano również informacje o Dębie na tablicy SK LOP. Akcja zbiórki funduszy trwała od 25 listopada do 7 grudnia, wolontariusze zebrali łącznie 1140 zł, kwota ta została przekazana na konto Banku Ochrony Środowiska.

• Bożena Smorąg