Dni otwarte w NBP
12-06-2013

12 czerwca w ramach dni otwartych młodzież klasy 1e i 3e odwiedziła oddział Narodowego Banku Polskiego w Kielcach. Podczas pobytu uczniowie zapoznali się min. z historią pieniądza i bankowości na świecie i terenach polskich, funkcjami, zadaniami i zarządzaniem w NBP. Ogromną ciekawość wśród uczniów wzbudziła wystawa numizmatyczna, mała sztabka złota ważąca ponad 12 kg, maszyny liczące pieniądze oraz sejf, który bez większych trudności można było otworzyć.

Wszyscy uczniowie brali udział w teście z zakresu bankowości.

Pierwsze miejsce i nagrody książkowe otrzymali z kl.1e Wiola Różycka, a z kl. 3e Sebastian Pastuszko i Michał Zimierski.

W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili rezerwat „Kadzielnię”.

• Paulina Haja